Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Hodowla ptaka w domu - co powinieneś wiedzieć?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Psy lub koty nie są jedynymi zwierzętami, które możesz wziąć pod uwagę, jeśli chcesz cieszyć się obecnością zwierzaka w swoim domu. Wybór mniej popularnego gatunku może przynieść wiele dobrego zarówno zwierzęciu, jak i Tobie, a Ty być może zyskasz wiernego kompana na wiele lat swojego życia. Jakie zwierzątko domowe warto rozważyć? Dziś powiemy sobie o zaletach posiadania w domu ptaka hodowlanego i tego, jak odpowiednio do jego hodowli się przygotować. Planujesz kupić papugę lub kanarka? To poradnik przygotowany właśnie dla Ciebie!

REKLAMADlaczego warto wybrać ptaka na swojego domowego pupila?
Zalet hodowania w domu ptaków jest naprawdę wiele, a ci czytelnicy, którzy nigdy nie zajmowali się hodowlą ptaka domowego, prawdopodobnie niezbyt nawet zdają sobie z tego sprawę. Wbrew pozorom, papuga, kanarek, czy też inny ptak hodowlany nie jest zwierzęciem odizolowanym od nas, które zamykamy w klatce, by mogło samodzielnie funkcjonować przy niewielkim naszym udziale. Są to zwierzęta bardzo towarzyskie i przywiązujące się do swoich właścicieli, które naprawdę potrzebują naszej obecności i potrafią się z niej cieszyć – tak samo, jak my nimi. Zwierzęta te chętnie wchodzą w interakcję, odpowiadają na naszą mowę, a jak wiadomo, niektóre gatunki mają nawet dar naśladowania wydawanych przez człowieka dźwięków. Ptak w domu to też wybór bardzo pożądany do gospodarstwa, w którym mieszkają dzieci. Nie tylko pies, potocznie nazywany najlepszym przyjacielem człowieka może być tym przyjacielem w rzeczywistości – na kompana dla całej rodziny nadaje się także ptak.

Co musisz kupić?
Jeśli decydujesz się na zakup ptaka do domu, musisz liczyć się również z wydatkami na akcesoria dla swojego nowego podopiecznego. Podstawa to oczywiście zorganizowanie dla niego warunków mieszkalnych. Powinno to być wyposażenie z odpowiednimi atestami, dopasowane do potrzeb gatunku oraz liczby osobników w Twojej hodowli. Najlepiej wybrać klatkę z renomowanego sklepu zoologicznego, gdzie uzyskasz też fachową pomoc. Należy zadbać również o wyposażenie do klatki, jak już wspomnieliśmy, życie domowego ptaka nie polega jedynie na siedzeniu i czekaniu, aż zechcesz się nim zająć. Ptak musi mieć gdzie usiąść, podfrunąć, przydadzą się też drobne zabawki. Huśtawki, dzwoneczki, miseczki, baseniki z wodą – to bezpieczne przedmioty, którymi możemy urozmaicić ptasią codzienność naszego nowego przyjaciela. Ważną kwestią jest też oczywiście karma dla ptaków. Możesz próbować samodzielnie tworzyć dietę papugi lub innego swojego ptaka – dobrze zaopatrzyć się w książkę lub inne źródło wiedzy o posiadanym gatunku, aby móc lepiej poznać swojego latającego pupila, również jego nawyki żywieniowe. Zawsze możesz też sięgnąć po gotową, dostosowaną dla danego gatunku mieszankę żywności dostępną w sklepach internetowych.

Podsumowując, poznaj gatunek ptaka, który chcesz wybrać, zadbaj o to, aby niczego mu u Ciebie nie brakowało, a wówczas będziesz mógł mieć pewność, że Twój ptak odwdzięczy Ci się przywiązaniem i stanie się kolejnym członkiem rodziny, nie mniej ważnym, jak pies lub kot. To podstawa do tego, aby móc cieszyć się szczęśliwym ptakiem hodowlanym w swoim domu.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj