Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Holendrzy najmilszym narodem dla polskich turystów

W kontekście wakacji Polacy uważają Holendrów za najsympatyczniejszy naród, to właśnie ich najbardziej cenimy za gościnność - tak wynika z badań przeprowadzonych wśród grupy 2000 europejskich turystów przez Zoover, portal z opiniami o wakacjach.

REKLAMAW kwestii życzliwości Polacy cenią również Włochów i Greków. Austriacy i Francuzi nie zajęli tak wysokich pozycji na polskiej drabinie popularności.
Na arenie międzynarodowej Grecy oceniani są jako najbardziej gościnny naród. Plasują się na pierwszej pozycji z 15,3% głosów Europejczyków, po nich najbardziej gościnni okazują się być Holendrzy (15,1%).

Kiedy planujemy wakacje, idealne miejsce stanowi dla nas lokalizacja z ładną pogodą, smacznym jedzeniem i wieloma zabytkami. Co jednak, kiedy cel podróży nie szczyci się mianem gościnnej miejscowości? Narodowość o przyjaznym nastawieniu w miejscu pobytu stanowi wartość dodaną w trakcie wakacji.

Europejczycy uważają się za najbardziej gościnnych
Ciekawe, że Europejczycy postrzegają siebie jako najbardziej gościnnych. Wakacje we własnym kraju byłyby w związku z tym dla większości Europejczyków najlepszym rozwiązaniem. Najbardziej pozytywnie myślą o sobie Austriacy (53%). Holendrzy i Anglicy są najskromniejsi, jedynie 22% uważa siebie za najbardziej gościnnych.  

Grecy w kontakcie z turystą najbardziej się starają Europejscy turyści postrzegają Greków jako najbardziej przyjazny naród (15,3%). Sympatią cieszą się również Holendrzy (15,1%) i Włosi (11,6%). Anglicy (3,1%) i Egipcjanie (2,9%) w rankingu gościnności zajmują z kolei ostatnie miejsca.

Więcej informacji na temat ankiety można znaleźć tutaj.

bp

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj