Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Zaplanuj urlop wcześniej

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Styczeń to wbrew pozorom idealny okres na planowanie urlopu. Właśnie teraz biura turystyczne oferują usługi first minute, które mogą okazać się prawdziwą okazją cenową. Planowanie wyjazdu z wyprzedzeniem sprzyja też zdobyciu najlepszych miejsc w hotelu. Co zatem zrobić, żeby wycieczka była udana?

REKLAMABezpieczeństwo przede wszystkim

Planując wakacyjne wojaże weźmy pod uwagę przede wszystkim nasze bezpieczeństwo i omijajmy rejony nasilonych konfliktów zbrojnych czy miejsca, w których szerzą się epidemie śmiertelnych chorób. Starajmy się również unikać krajów, w których głośno o napadach na turystów oraz zamachach terrorystycznych. Wybierając wakacyjną destynację sugerujmy się przede wszystkim ostrzeżeniami wydanymi przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych, które na rządowej stronie internetowej co jakiś czas wprowadza aktualne informacje o niebezpiecznych kierunkach. Ostatnio wydane ostrzeżenia dotyczyły ryzyka zakażenia gorączką krwotoczną Ebola w Liberii i Sierra Leone oraz zamieszkach w Gwinei. Biorąc pod uwagę informacje MSZ zyskujemy spokój i bezpieczeństwo.

Niestandardowe kierunki

Zamiast wylegiwać się na piaszczystych plażach, pomyślmy o bardziej aktywnym wypoczynku, który zmusi nas do odkrywania nowych miejsc i zwiedzania fascynujących zabytków. Zamiast kolejny raz smażyć się na tunezyjskiej plaży, wybierzmy Norwegię, która kusi malowniczymi fiordami, pełnymi uroku kolorowymi domkami oraz serpentynami dróg (np. słynna Droga Trolli czy zapierająca dech w piersiach Droga Atlantycka). Rezerwując przeloty i hotele zimą, zyskujemy gwarancję najbardziej atrakcyjnych cen. Ciekawym kierunkiem, który nie został jeszcze zadeptany przez miliony turystów jest z całą pewnością Rumunia. Warto wyruszyć w podróż szlakiem Vlada Draculi, poznać prawdziwą historię tej postaci oraz odwiedzić ruiny zamków w Transylwanii. Taka wycieczka na pewno będzie niezapomnianym przeżyciem. A może wyruszymy do Bułgarii sprawdzić jak wygląda proces tworzenia wina? Niezadeptanych szlaków jest bardzo wiele i warto już teraz rozejrzeć się po turystycznej mapie Europy i świata.

A może sporty ekstremalne?

Miłośnicy aktywnego wypoczynku z pewnością zainteresują się ofertami wyjazdów zagranicznych ze szkołami sportów ekstremalnych, takich jak popularny kitesurfing, nurkowanie z akwalungiem czy wakeboarding. W egzotycznych plenerach panują zdecydowanie bardziej sprzyjające warunki do uprawiania tego typu sportów, ze względu na obecność raf koralowych, wysokich fal i przyjaznej temperatury wody. „Wyjazd do Zanzibaru czy Brazylii będzie z pewnością stanowił miłą odmianę po corocznych wyprawach na Hel w poszukiwaniu wysokich fal, idealnych do uprawiania kitesurfingu” (cytat: http://www.scandal.pl/). Są to też wyjazdy idealne dla osób początkujących, ponieważ szkoły zapewniają opiekę wykwalifikowanych instruktorów, którzy pomogą postawić pierwsze kroki na desce, wykonywać płynne zwroty oraz skoki i w rezultacie zostać pełnoprawnym surferem. 

 

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj