KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Czym kierujemy się przy wyborze miejsca wyjazdu?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Sezon wakacyjny oficjalnie rozpoczęty. Wielu z nas wyjeżdża na upragniony urlop - zarówno w kraju, jak i za granicę. Czym kierujemy się przy wyborze miejsca wyjazdu? Na co najbardziej zwracamy uwagę? Oto czynniki, które mogą mieć dla nas największe znaczenie przy wyborze miejsca wypoczynku.

REKLAMA


Dobra renoma
Bardzo ważna dla turystów jest reputacja miejsc, na których odwiedzenie się decydują. Głównym źródłem informacji o danym miejscu oraz obiekcie, który zamierzają odwiedzić, są dla nich fora, portale oraz popularne strony i serwisy (często również w wersji aplikacji), takie jak np. TripAdvisor, który umożliwia znalezienie najlepszej, rekomendowanej przez użytkowników oferty. Bardzo często polegamy też na rekomendacjach rodziny, znajomych czy współpracowników.

Atrakcyjna cena
Nie oszukujmy się - dla wielu z nas cena odgrywa istotną, jeśli nie najistotniejszą rolę. Wielu z nas, bardzo często wyczekuje też ofert last minute, licząc na prawdziwą cenową okazję. Kryterium cenowe jest niewątpliwie ważne, jednak nie warto stosować go bezwzględnie. Innymi słowy, nie warto oszczędzać na własnym komforcie. Cena bardzo często uzależniona jest od standardu obiektu noclegowego, rodzaju oferowanego wyżywienia (OV, BB, HB, FB, SC, All Inclusive) czy lokalizacji.

Dobra lokalizacja obiektu
Kolejnym czynnikiem, na który zwracamy uwagę przy wyborze miejsca wyjazdu, jest odpowiednie usytuowanie hotelu. Jeśli decydujemy się na wakacyjny wyjazd - najczęściej zależy nam na bliskości do plaży, skądinąd jeśli wybieramy się na ferie zimowe, np. wyjazdy narciarskie, najbardziej interesuje nas odległość hotelu od stacji narciarskiej (jak choćby w przypadku wyjazdów z http://naferie.pl/). Odległość od centrum jest natomiast kwestią dość indywidualną - bywa, że urlopowiczom zależy, by było blisko, inni zaś na tyle cenią sobie ciszę, spokój i potrzebę relaksu, że decydują się na miejsca położone z dala od miejskiego zgiełku.

Standard obiektu
Standart hotelu czy apartamentu, jego wygląd, oferowana kuchnia oraz poziom obsługi są kolejnymi ważnymi dla turysty elementami. Ilość gwiazdek może być tutaj dobrą podpowiedzią, jednak należy pamiętać, że w każdym kraju obowiązują odrębne zasady oraz skale, a w niektórych regionach takiej klasyfikacji nie stosuje się wcale bądź jest ona dobrowolna.

Udogodnienia
To, co na co zwracają uwagę turyści, to także różnego rodzaju udogodnienia w zakresie obiektu hotelowego - tu między innymi WiFi, parking, basen, często także strefa wellness&spa, restauracja, miejsca związane z rozrywką i wiele innych. Na ogół, im wyższy standard hotelu, tym lepszych udogodnień możemy się spodziewać, a tym samym w pełni korzystać z oferowanego wypoczynku.

 

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?