KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Podróżowanie na własną rękę jeszcze nigdy nie było tak proste

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Sezon urlopowy w pełni. Jeśli zastanawiasz się jak zorganizować urlop w Polsce lub za granicą, nie rujnując przy tym domowego budżetu, sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy. Przedstawiamy porady związane z organizacją wyjazdu na własną rękę, który spełni oczekiwania nawet tych najbardziej wymagających urlopowiczów.

REKLAMA


Polacy coraz częściej rezygnują z wycieczek zorganizowanych na rzecz podróży na własną rękę. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ dają one możliwości, których nie oferują biura podróży, czyli m.in. swobodę przemieszczania się, bogaty wachlarz noclegów oraz miejsc, które można odwiedzić podczas jednego urlopu. Dodatkowo, są one bardziej ekonomiczną alternatywą dla zorganizowanych wycieczek. Co warto wziąć pod uwagę planując wyjazd na własną rękę?

Kierunek to podstawa
Planując urlop, w pierwszej kolejności wybieramy cel podróży - to oczywiste. Istotnym kryterium podczas wyboru miejsca, do którego chcemy się udać są lokalne ceny. Z tego względu część osób woli spędzić wakacyjny wyjazd nad polskim morzem, w górach czy na mazurach. Dla tych, którzy preferują zagraniczne wojaże, w tegorocznym sezonie urlopowym polecamy wybrać się do Czech, Bośni i Hercegowiny, Serbii, Bułgarii, Rumunii oraz na Węgry czy Ukrainę. W tych krajach dzienny budżet dla jednej osoby, obejmujący nocleg, transport, posiłki z napojami oraz atrakcje, nie wyniesie więcej niż 120 zł.

Transport
Loty doskonale sprawdzą się przy dalekich wyjazdach, jeśli jednak planujemy wybrać się w podróż po Polsce lub Europie - w szczególności w większej grupie, najlepszym rozwiązaniem będzie samochód z LPG. - Ceny gazu w Europie są nawet 2 razy niższe w stosunku do cen benzyny, czy diesla. Dodatkowo, dzięki instalacjom autogaz możliwe jest obniżenie eksploatacji samochodu nawet o 20-25 proc. oraz ograniczenie emisji cząstek stałych, czyli sadzy w powietrzu. W ten sposób przyczyniamy się również do poprawy jakości środowiska - mówi Bartłomiej Grudny, właściciel warsztatu ALLTOP, należącego do sieci Autoryzowanych Serwisów STAG. Dodatkowo, wybierając się na urlop samochodem, zwiedzamy nie tylko miejsce docelowe, ale też inne miasta czy kraje, w których możemy zatrzymać się po drodze.

Wybieraj hostele i kempingi
Noclegi generują wysokie koszty, dlatego warto zrezygnować z drogich, ekskluzywnych hoteli na rzecz kempingów oraz hosteli. Wbrew utartej opinii, hostele oferują nie tylko tzw. dormy, czyli wieloosobowe pokoje dla podróżujących, ale również te mniejsze, dostosowane do indywidualnych potrzeb. Ich standard bardzo często nie różni się od hoteli, a ceny są nawet 2-3 razy niższe. Co więcej, istnieją serwisy internetowe, umożliwiające zapoznanie się z obiektywnymi opiniami wcześniejszych gości, co zwiększa szansę na wybór najbardziej odpowiedniej oferty noclegowej.

Aplikacje, które ułatwią podróżowanie
Darmowe aplikacje mobilne przeznaczone dla podróżnych umożliwiają łatwy dostęp do informacji, których w danym momencie najbardziej potrzebują. Dzięki nim możliwe jest znalezienie m.in. pobliskich miejsc noclegowych, lokali gastronomicznych, atrakcji czy zabytków. - Dostępne są również aplikacje mobilne dedykowane kierowcom jeżdżącym na autogazie. Dzięki nim możemy dowiedzieć się gdzie znajdują się najbliższe stacje tankowania LPG oraz, w razie niespodziewanej awarii, warsztaty samochodowe - dodaje Bartłomiej Grudny z sieci STAG.

O czym jeszcze warto pamiętać?
Tanie wakacje muszą być również dobrze zaplanowane. Jeszcze przed podjęciem decyzji o kierunku, w który zamierzamy się udać, należy zapoznać się z tzw. "informacjami praktycznymi", czyli m.in. jak dojechać do punktu docelowego i ,jeśli planujemy wyjazd za granicę, czy będziemy zobowiązani do poniesienia opłat związanych z przekroczeniem granicy, jaki jest koszt przejazdu autostradami oraz czy wymagany jest paszport. Istotne jest także sprawdzenie kursu walut, aby dowiedzieć się czy korzystniej dla nas będzie wymienić pieniądze w Polsce, czy już na miejscu.

Powyższe porady w znacznym stopniu pozwolą na ograniczenie kosztów związanych z wakacyjnym wyjazdem, gwarantując niezapomnianą przygodę i odpoczynek.

mm

  • autor: mm

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?