KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Największe atrakcje Doliny Wielkiej Roztoki

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Nikogo nie trzeba przekonywać, że Beskidy od lat posiadają wiele walorów turystycznych. Oprócz pięknych miejsc i wyjątkowych krajobrazów są w stanie zaoferować również bogatą ofertę hoteli i schronisk, niezliczoną ilość szlaków i pięknych szczytów górskich oraz polan i przełęczy. Bez względu na sposób spędzania czasu zawsze jest przyjemnie, a klimat sprzyja relaksowi i zadumie. W tym rejonie na szczególne zainteresowanie zasługuje Dolina Wielkiej Roztoki. Dlaczego jest uważana za niezwykłą? Co może zapewnić przyjezdnym z daleka gościom?

REKLAMA


Cisza i spokój
O Wielkiej Roztoce mówi się w odniesieniu do rzeki, która przepływa przez Beskid Sądecki. Natomiast dolina, w której jest usytuowana nosi nazwę Doliny Wielkiej Roztoki. Przez turystów uważana jest za miejsce niezwykłe, które warto odwiedzić jako pierwsze. Zachwyca naturalnym urokiem, ciszą i spokojem wokół. Dziś brakuje takich zakątków na mapie Polski, w których można cieszyć się nienaruszoną przez człowieka przyrodą.

Wyjątkowe atrakcje
Oprócz niesamowitych widoków na szczególne zainteresowanie zasługują:
- góry (Leluchowskie i Lubowelskie), szczyty (np. Skrzyczne – 1257 m n.p.m. czy Barania Góra – 1220 m n.p.m.) i pasma (Jaworzyny i Radziejowej),
- liczne zamki (Ryterski, w Muszynie, Nowym Sączu i Pławcu),
- pałace i dworki,
- cuda natury (lasy, ogrody, aleje, pomniki przyrody oraz mofety),
- rzeźby skalne i jaskinie.

Sprawdzone bazy wypadowe
Poza możliwością aktywnego spędzania wolnych chwil warto zadbać o przyjazne warunki noclegowe w przystępnej cenie. W okolicach Beskidu Sądeckiego znaleźć można całe mnóstwo pokoi hotelowych, kwater prywatnych oraz gospodarstw agroturystycznych. Oferta jest bardzo różnorodna i z pewnością każdy znajdzie coś ciekawego, w zgodzie z własnymi oczekiwaniami i możliwościami finansowymi.

Jedziesz w góry i nadal nie zarezerwowałeś hotelu? Zajrzyj na stronę http://perlapoludnia.pl/ i wybierz coś dla siebie!

Podsumowując, wypoczynek w górach to doskonała odskocznia od codziennego życia, pędu miasta i obowiązków zawodowych. Zadowolone z wyjazdu będą nie tylko samotne pary, ale również rodziny z dziećmi, grupy zorganizowane (ze szkoły, pracy) oraz osoby w średnim wieku. Ilość atrakcji i dostępnych rozwiązań jest tak duża, że tygodniowe wczasy z pewnością nie pozwolą zrealizować wszystkich dostępnych opcji (np. jazda na nartach, ścianki wspinaczkowe, wyjścia w góry, zwiedzanie).

 

  • autor: Redakcja

1 komentarz

  • Kaśka1

    Byłam z mężem na tygodniowym urlopie w Beskidach. Spokój, cisza, miejsce idealne dla osób ceniących sobie aktywny tryb życia.

    Zgłoś nadużycie Kaśka1 wtorek, 30, sierpień 2016 12:26 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?