Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Oferty SPA i Wellnes - za ile i kiedy taniej?

Korzystanie z zabiegów oferowanych przez gabinety kosmetyczne to nie tylko chęć zadbania o swoją twarz i ciało, to także relaks i lepsze samopoczucie. Jeżeli czujemy się atrakcyjni zyskujemy większą pewność siebie i w ten sam sposób jesteśmy postrzegani przez innych. Różnorodność proponowanych zabiegów jest niezwykle duża. Możemy pozbyć się pierwszych oznak starzenia, wygładzić zmarszczki, usunąć przebarwienia, a także wymodelować sylwetkę pozbywając się niechcianej tkanki tłuszczowej. Same pozytywy, jednak czemu nie korzystamy z usług salonów piękności tak często jak byśmy chcieli?

REKLAMATrochę statystyk
Dla większości nie jest zaskoczeniem, że blisko 80 % osób korzystających z usług kosmetyczki to kobiety wwieku 26 - 45 lat, zwykle mieszkające w mieście powyżej 50 tysięcy mieszkańców, wykonujące pracę umysłową i posiadające wyższe wykształcenie. Średnio wydajemy na jednorazową wizytę od 50 do 200 zł. Przeprowadzone badania ankietowe mówią, że aż 34 % osób korzysta z usług kosmetyczki nieregularnie. Na pytanie o czynniki, które spowodowałyby częstsze korzystanie z usług kosmetycznych, aż 84 % ankietowanych podało wyższe dochody. Wniosek jaki można wyciągnąć z tej informacji jest następujący – jeżeli na dany moment swojego życia nie mamy wpływu na osiąganie wyższych dochodów, niższa cena zabiegu może sprawić, że będziemy częściej korzystać z usług salonów piękności.

Czy chętnie korzystamy z "przecenionych" ofert?
Każdy z nas widząc okazyjne ceny zabiegów kosmetycznych podchodzi do takich ofert z pewną dozą nieśmiałości. Z czego wynikają nasze obawy, czemu usługa, której regularna wartość w cenniku to kilkaset złotych w ofercie specjalnej kosztuje kilkakrotnie mniej? Przede wszystkim obawiamy się, że zabieg będzie gorzej wykonany, zaś użyte preparaty będą słabej jakości. Nikt z nas nie chce ryzykować zdrowia dla zaoszczędzonych na tańszym zabiegu pieniędzy.

Czy korzystanie z "przecenianych" zabiegów jest bezpieczne?
Na wstępie należy obalić mit, że to co jest przecenione prezentuje gorszą jakość. Nie ma to na pewno związku z ofertą salonów kosmetycznych. Żaden gabinet nie może sobie pozwolić na wykonanie zabiegu w nieprofesjonalny sposób z uwagi na fakt, że zła opinia o salonie może być bardzo negatywna w skutkach. Najlepszą metodą reklamy w przypadku tego typu usług jest poczta pantoflowa. Ponad połowa z nas zanim skorzysta z usług fryzjersko-kosmetycznych danego salonu szuka na jego temat opinii. A zła opinia zwykle ma większy zasięg, niż dobra, zwłaszcza w dobie internetu. Zaś 40 % osób jest w stanie zdecydować się na zmianę salonu kosmetycznego idąc za namową i poleceniem znajomego.

Powody dla których salony urody tworzą oferty specjalne niektórych usług:
- Wolne godziny – najczęściej 10-14;
- Zoptymalizowanie wykorzystania maszyn i urządzeń, które salon ma na wyposażeniu;
- Przedstawienie nowych zabiegów;
- Ściągnięcie nowych klientów.

Na jakie usługi są najczęściej salony obniżają ceny?
Głównie są to różnego rodzaju zabiegi wyszczuplające takie jak liposukcja bezigłowa, bądź ultradźwiękowa, masaż próżniowy, elektrostymulacja, czyli takie, które wykonuje się przy użyciu specjalistycznych urządzeń. Kolejna grupa okazyjnych zabiegów wiąże się z usuwaniem zbędnego owłosienia, czyli depilacja laserowa i IPL. W dobrej cenie zadbamy też o twarz i tutaj mamy wszelkiego rodzaju peelingi, mikrodermabrazje, zabiegiprzeciwzmarszczkowe, oczyszczające, złuszczające i wiele innych. Znajdziemy także atrakcyjne oferty salonów fryzjerskich - strzyżenie, modelowanie, farbowanie, czy profesjonalna regeneracja włosów.

Umawiając się na promocyjny zabieg, trzeba wziąć pod uwagę, że zaproponowane nam godziny będą wybierane z grafika, kiedy w salonach panuje najmniejszy ruch. Jednak warto wykorzystać przerwę obiadową i zafundować sobie manicure za połowę ceny.

Artykuł został przygotowany przez firmę LadyTime.pl - porównywarkę usług salonów urody, spa i wellness.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj