KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W podróż z biurem czy samodzielnie?

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. sxc.hu

Przy planowaniu wakacyjnych wojaży musimy zdecydować, czy skorzystamy z oferty biura turystycznego organizującego grupowy wyjazd, czy raczej podejmiemy trud samodzielnego opracowania planu takiego wyjazdu. W obu przypadkach przyda nam się dodatkowe zabezpieczenie w postaci ubezpieczenia turystycznego.

REKLAMA


Wakacje z biurem podróży
Kiedy zbliżają się letnie miesiące, zaczynamy planowanie urlopu. Niektórzy z nas pozostają w domu, wykonując niezbędne remonty, czy jeżdżąc na działkę pod miastem. Inni, którzy zarabiają wystarczająco dużo albo przez cały rok odkładali pieniądze na wczasy całą rodziną, wybierają się do biura podróży, by zarezerwować wymarzony wyjazd. Wakacje zorganizowane mają tę zaletę, że pozwalają na komfortowy wypoczynek bez konieczności martwienia się o przejazd do miejsca docelowego, o rezerwację kwater lub hotelu i o wyżywienie. W biurze wykupimy bez problemu wyjazd zarówno krajowy lub zagraniczny, z opcją dotarcia autokarem lub samolotem i nawet pełnodobowym wyżywieniem w opcji all inclusive. Rozrywki w hotelach wysokiej klasy będziemy mieli zapewnione, ale przeciwnicy wypoczywania z biurem podróży mówią, że w takim wypadku nie można liczyć na prawdziwe poznanie życia mieszkańców danego kraju ani na swobodę wypoczywania w taki sposób, jaki najbardziej odpowiada turystom.

Samodzielny wyjazd
Dla osób niezależnych i lubiących przeżywać niespodziewane przygody podczas wyjazdów wakacyjnych przeznaczone są samodzielnie organizowane wyprawy. Można przez Internet zarezerwować hotel lub inne miejsca noclegowe w danym kraju albo na miejscu szukać odpowiedniego hotelu czy pensjonatu. Turyści mogą się żywić w lokalnych knajpkach i restauracjach, poznając tamtejszą kuchnię. Na pewno takie wakacje będą nieszablonowe, ale męczące np. dla rodziny z małym dzieckiem.

Bezpieczne podróżowanie
Niezależnie od tego czy wybieramy się na urlop zorganizowany przez biuro podróży czy organizowany samodzielnie, musimy pamiętać o bezpieczeństwie swoim i najbliższych nam osób. Zapewni je odpowiednie ubezpieczenie turystyczne oferowane m.in. przez firmę Signal Iduna. Pakiet ubezpieczenia turystycznego zagwarantuje kompleksową ochronę ubezpieczeniową dla osób wyjeżdżających za granicę. Umożliwi uzyskanie zwrotu kosztów leczenia, usługi assistance, pomocy i ochrony prawnej oraz zagwarantuje ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej.

Dzięki ubezpieczeniu będziemy mogli w komfortowy sposób podróżować po świecie wiedząc, że zawsze możemy skorzystać ze wsparcia ubezpieczyciela.

 • autor: Redakcja

6 komentarzy

 • leszka

  Nie wyobrażam sobie wyjazdu na własną rękę jakoś wydaje mi się że tylko biuro podróży może takie sprawy załatwiać, tym bardziej że jedziemy z małymi dziećmi więc na własną rękę taki kawał drogi ten stres to nie dla mnie wolę zapłacić ale jechać na pewne miejsce.

  Zgłoś nadużycie leszka piątek, 11, kwiecień 2014 01:09 Link do komentarza
 • sitek

  Przeważnie korzystam z usług biura podróży. Choć różnie to bywa z jakością usług, zawsze mam poczucie, że nie zostaliśmy sami. Zawsze to jakiś plus.

  Zgłoś nadużycie sitek środa, 09, kwiecień 2014 18:58 Link do komentarza
 • kropka

  Planując wakacyjny wypoczynek, staram się nie korzystać z biur podróży, które może i mają przygotowane ciekawe oferty dla swoich klientów. Stanowczo stawiam na niezależność,sama planuję sobie dzień i według własnego planu działania staram się odpoczywać. Zawsze jednak dbam o siebie i swoich bliskich ubezpieczając się w kompetentnej firmie ubezpieczeniowej. Nie wyobrażam sobie takiego wyjazdu bez takowego zabezpieczenia.

  Zgłoś nadużycie kropka piątek, 04, kwiecień 2014 10:31 Link do komentarza
 • terew

  Osobiście preferuję wycieczki z przewodnikiem. Dlaczego? Jak jadę za granicę to po to żeby odpocząć, wtedy to ja jestem klientem i chcę zostać dopieszczony przez biuro podróży. Nie chcę zmagać się z problemami, które mają osoby jadące samodzielnie, jak np. szukanie dobrego miejsca na posiłek czy noclegu.

  Zgłoś nadużycie terew piątek, 04, kwiecień 2014 10:24 Link do komentarza
 • kontenerowiec

  temat ciekawy. artykuł mierny.

  Zgłoś nadużycie kontenerowiec czwartek, 06, marzec 2014 08:33 Link do komentarza
 • Saszka

  Ja zdecydowanie wolę wakacje z biurem podróży. Mniej stresu. Mam swoje sprawdzone biuro, alfa star, gdzie co roku z mężem kupujemy wycieczki, zwykle last minute w naprawdę dobrej cenie i jak dotychczas nie byliśmy rozczarowani. W tym roku też szykujemy się na wakacje z biurem, tym razem w Portugalii.

  Zgłoś nadużycie Saszka środa, 26, luty 2014 14:40 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?