Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

28 drużyn z Podkarpacia w półfinałach Net Masters Cup

28 drużyn z Podkarpacia w półfinałach Net Masters Cup Fot. netmasterscup.pl

Do Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie Net Masters Cup swój udział zgłosiło 198 drużyn z województwa podkarpackiego. Do II etapu eliminacji przeszło 28, w tym drużyna z Dębicy, która rozwiązała eliminacyjny test najszybciej w Polsce. Walka toczy się o pakiet pełnej opieki na studiach, w tym stypendium finansowe. Organizatorami konkursu są Netia, Grupa Allegro oraz Cisco.

REKLAMADo największego w Polsce konkursu o technologiach informatycznych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych zgłosiło się w tym roku 2526 zespołów z całej Polski. W I etapie eliminacji on-line wyłoniono 356 drużyn, które wezmą udział w półfinałach konkursu.

Wśród nich jest 28 drużyn z Podkarpacia:
- 13 z Dębicy
- 7 z Rzeszowa
- 2 z Ropczyc
- po 1 z Jarosławia, Krosna, Leżajska, Lubaczowa, Przemyśla i Przeworska

Najlepsza była drużyna "Flappy Tux" z Technikum nr 6 w Rzeszowie - zdobyła 29 pkt na 30 możliwych. Kolejne były "Lubimy golone" z III LO w Dębicy oraz "Elektro Team" z Technikum nr 6 w Rzeszowie - uzyskały po 28 punktów. Najszybciej w Polsce rozwiązała test drużyna "NoNameKwiatek" z Technikum nr 2 w Dębicy, zajęło jej to zaledwie 9min 59s, w tym czasie zdobyła aż 27 punktów. Pełne wyniki dostępne są tutaj.

Trzyosobowe drużyny rozwiązywały zadania z zakresu m.in. algorytmiki, programowania, baz danych, sieci komputerowych, grafiki komputerowej, podstaw telekomunikacji, sieci społecznościowych, systemów operacyjnych, informatyki gospodarczej i bezpieczeństwa w sieci. Zadania konkursowe przygotowali partnerzy Net Masters Cup - renomowane uczenie wyższe: Katedra Informatyki (Wydziału IEiT) Akademii Górniczo-Hutniczej, Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych, Politechniki: Białostocka, Łódzka, Poznańska, Śląska, Warszawska, Wrocławska, Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W półfinałach wyłonionych zostanie 21 drużyn, które wezmą udział w Wielkim Finale rozgrywanym na żywo. Dodatkowo jeden zespół zdobędzie "dziką kartę" w konkursie zorganizowanym na stronie internetowej magazynu komputerowego CHIP, patrona medialnego Olimpiady.

Nagrodą główną dla najlepszej drużyny jest pakiet pełnej opieki podczas nauki na uczelni wyższej na kierunku informatycznym (stypendium finansowe, staż, warsztaty i wejściówki na prestiżowe konferencje naukowe) oraz sprzęt elektroniczny dla każdego z trzech członków drużyny.

Partnerzy i patroni Olimpiady
Poza uczelniami wyższymi, odpowiedzialnymi w całości za ułożenie pytań oraz weryfikację wyników na każdym etapie, nad poziomem merytorycznym czuwa Polskie Towarzystwo Informatyczne oraz Naukowe Towarzystwo Informatyki Ekonomicznej.

Net Masters Cup został objęty Honorowym Patronatem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: magazyn komputerowy CHIP, serwis Spider’s Web i Wykop.pl

Więcej informacji o Olimpiadzie można znaleźć na stronie www.netmasterscup.pl

Harmonogram Net Masters Cup 2014:

ZAPISY DRUŻYN
13 stycznia - 7 marca 2014

I ETAP TESTÓW ON-LINE - ELIMINACJE
10-14 marca 2014 - weryfikacja zgłoszeń, przydzielanie terminów
17-21 marca 2014 - testy
4 kwietnia 2014 - ogłoszenie wyników

II ETAP TESTÓW ON-LINE - PÓŁFINAŁY
7-11 kwietnia 2014 - przydzielanie terminów
14-16 kwietnia 2014 - testy
30 kwietnia 2014 - ogłoszenie wyników
12 maja - ewentualna dogrywka dla drużyn o identycznym wyniku

KONKURS O "DZIKĄ KARTĘ" - CHIP
między 12 maja a 6 czerwca 2014

FINAŁ
Czerwiec 2014

ls/neuron

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj