KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Jak kupować taniej w internecie?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Większość kupujących w internecie porównuje ceny produktu u różnych sprzedawców, po czym wybiera opcję najtańszą - bądź najbardziej zbliżoną do oczekiwań, np. ze względu na renomę sklepu - i dokonuje zakupu. Koszty można jednak dodatkowo obniżyć, nabywając produkt w określone dni roku, np. 1 grudnia w Polsce czy 27 listopada - przede wszystkim w amerykańskich sklepach.

REKLAMA


Jest to doskonała okazja, by zrobić świąteczne zakupy na czas i na bardzo korzystnych warunkach. Pod uwagę warto również wziąć dzień 31 października oraz dostępność kodów rabatowych.

1. Dni darmowej dostawy

Planując zakupy dobrze jest poczekać kilka dni, a nawet - jeśli mamy taką możliwość - kilka miesięcy. Dni, w które szczególnie warto zdecydować się na zakupy, to m.in. Dzień Darmowej Dostawy (DDD), który organizowany jest od 2009 roku - zawsze 1 grudnia (organizatorem akcji jest serwis eKomercyjnie.pl). Za zakupy zrobione tego dnia sklepy, które biorą udział w akcji nie pobierają opłat za przesyłkę, a często udzielają dodatkowych rabatów, aby jeszcze bardziej zachęcić potencjalnych klientów do nabywania produktów. Jeśli dokonamy płatności za pośrednictwem PayU, który jest liderem na rynku polskich płatności, sprzedawca będzie miał pieniądze na koncie w kilka sekund.

2. Dni znacznych rabatów

Warte polecenia są zakupy w amerykańskich sklepach 31 października - w Halloween i 27 listopada - w Black Friday. Nazwa Black Friday powstała w latach 60. w Filadelfii, jest nawiązaniem do zapisów księgowych - czerwony druk oznacza stratę, czarny - zysk. Terminem tym określano tłok w sklepach dzień po święcie Dziękczynienia. Czarny Piątek coraz częściej obchodzony jest także w Polsce. Sklepy internetowe proponują znaczne zniżki cen, które obowiązują zwykle przez cały weekend. To jedna z najlepszych - o ile nie najlepsza - okazja w roku dla zakupomaniaków.

3. Kody zniżkowe

Zanim zdecydujemy się kupić jakiś produkt, warto przejrzeć strony internetowe z kodami rabatowymi. Niektóre produkty można kupić dzięki temu nawet 50 % taniej. Jeśli np. interesuje nas zakup oprogramowania antywirusowego, warto w wyszukiwarkę wpisać ten produkt ze słowem rabat zarówno w wersji polskiej, jak i angielskiej. Może się okazać, że jest do pobrania kod zniżkowy, umożliwiający tańszy zakup.

 

  • autor: Redakcja

1 komentarz

  • Andrzej1

    Akurat zakupy internetowe same z siebie powinny być sporo tańsze, niż w zwykłych sklepach. Dzięki pominięciu kosztów związanych z prowadzeniem setek sklepów w Polsce, ceny zawsze są bardziej atrakcyjne. Ja najczęściej decyduję się na nadanie paczki fedex na https://furgonetka.pl/fedex bo w ten sposób mogę oszczędzać też na dostawie. Warto pójść w tym kierunku.

    Zgłoś nadużycie Andrzej1 poniedziałek, 09, kwiecień 2018 09:05 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?