KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Tych rzeczy lepiej nie dostać pod choinkę, bo i tak znikną

Likwidatorzy szkód z towarzystwa ubezpieczeń Compensa sprawdzili, jakie prezenty zostaną w tym roku ukradzione niemal spod choinki. Na przełomie roku wzrasta ilość kradzieży z włamaniem, co ma związek z wyjazdami na zimowe ferie i pozostawianiem pustych mieszkań. Łupem złodziei często padają kupione pod choinkę prezenty.

REKLAMATop 5 najczęściej kradzionych prezentów to:
1. Biżuteria
2. Gotówka
3. Sprzęt elektroniczny (odtwarzacze audio, aparaty fot., laptopy)
4. Alkohol
5. Telewizory

- Analizując zgłoszenia, z którymi mieliśmy do czynienia we wcześniejszych latach, jesteśmy w stanie niemal precyzyjnie przewidzieć, że właśnie te kategorie prezentów zostaną  ukradzione zaraz po Wigilii 2011mówi Anna Materny, Z-ca Dyrektora Departamentu Ubezpieczeń Indywidualnych z Compensa  - „Zainteresowanie” konkretnymi łupami ze strony złodziei odpowiada zwyczajowym upominkom, jakimi się obdarowujemy: drobnej  biżuterii, sprzętom elektronicznym. Alkohol zawsze plasuje się na wysokiej pozycji w rankingu kradzieży – dodaje.

Chociaż nic nie wyrówna nam straty wspaniałego prezentu, to jednak finansowe odszkodowanie wypłacone przez towarzystwo ubezpieczeń może nieco zmniejszyć ból. Dlatego warto pomyśleć o ubezpieczeniu mienia ruchomego znajdującego się w mieszkaniu. Jeśli pod choinkę trafi przedmiot szczególnie cenny, to wówczas należy podnieść sumę ubezpieczenia o odpowiednią kwotę.

Trzeba też wystrzegać się gapiostwa. Jeśli w oczekiwaniu na św. Mikołaja zostawiliśmy uchylone okno czy otwarte drzwi balkonowe, przez które wszedł jednak złodziej, to żaden ubezpieczyciel nie wypłaci wtedy odszkodowania.

Jak zadbać o to, aby nasze prezenty pozostały nasze na dłużej:

  • Wstawić dobre zamki do drzwi, najlepiej antywłamaniowych
  • Trzymać cenne rzeczy w sejfie przymocowanym do ściany lub podłoża, nie na wierzchu lub w szufladach
  • Przechowywać gotówkę w banku lub sejfie
  • Zabezpieczyć okna roletami antywłamaniowymi lub kratami (szczególnie na parterze)
  • Zamykać okna i drzwi przed wyjściem (nawet, gdy wychodzimy na kilka minut - sprawny złodziej pokonuje proste zabezpieczenia w 3 minuty
  • Załatwić „straż sąsiedzką” – zapalanie światła i zbieranie ulotek spod drzwi jest proste i skuteczne.

Piotr Habasiński / Brandscope

  • autor: Piotr Habasiński / Brandscope

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?