Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Nestlé i EpiGen badają wpływ diety matki na zdrowie i geny dziecka

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

To pierwsza tego typu kliniczna próba, podczas której Centrum Badawcze Nestlé przeanalizuje czy spożywanie określonej mieszanki składników odżywczych i probiotyków w trakcie i przed ciążą może wpłynąć na poprawę jakości zdrowia matek i ich dzieci. Badania te są pierwszym wspólnym projektem Centrum Badawczego Nestlé i Międzynarodowego Konsorcjum Badawczego EpiGen.

REKLAMAIstnieje coraz więcej dowodów na to, że sposób odżywiania matki na początku ciąży ma ogromny wpływ na wzrost i rozwój dziecka, a właściwa dieta podczas ciąży zmniejsza ryzyko powikłań ciąży oraz ryzyko metabolicznych chorób u noworodka. Naukowcy cały czas dążą do poprawy zdrowia matek i ich dzieci. Dlatego specjaliści Nestlé wspólnie z EpiGen podjęli próbę sprawdzenia jak żywieniowa, starannie dobrana mieszanka pomaga matce zachować odpowiedni poziom cukru, witamin i minerałów we krwi, utrzymać zdrową ciążę i wspierać równomierny rozwój dziecka. Badanie pozwoli również ustalić w jaki sposób dieta wpływa na geny dzieci.

W badaniu udział weźmie 1800 kobiet z Wielkiej Brytanii, Singapuru i Nowej Zelandii. Określona, starannie dobrana mieszanka składników odżywczych i probiotyków zostanie przetestowana w badaniach klinicznych w wybranych ośrodkach. Uczestniczki zostaną poproszone o stosowanie mieszanki dwa razy dziennie przed zajściem w ciążę i będą kontynuowały dietę w czasie ciąży.

W sytuacji, gdy wyniki analizy pokażą znaczny wpływ diety na zmniejszenie komplikacji ciążowych i zaburzeń metabolicznych u noworodków, argument za zapewnieniem doradztwa żywieniowego dla kobiet przed zajściem w ciążę może nabrać jeszcze silniejszego znaczenia.

Projekt jest częścią programów Nestle: "Umacnianie pozycji eksperta w zakresie żywienia dzieci" (Build knowledge leadership in children’s nutrition) oraz "Zaangażowanie przemysłu w badania nad zdrowiem i żywieniem poprzez współpracę" (Lead the industry in nutrition and health research through collaboration).

ei

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj