KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Jak poprawić krzywy zgryz u dziecka?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Odpowiednie nawyki w zakresie higieny jamy ustnej warto kształtować u dziecka już od najmłodszych lat. Nauka systematycznego mycia ząbków, tych mlecznych, zaowocuje po latach zdrowym uśmiechem u dorosłego już człowieka. Niestety, nie wszystkie sprawy można rozwiązać w domu. Jeśli nasza pociecha ma krzywy zgryz, zdecydowanie warto udać się z nią do ortodonty.

REKLAMA


Nowoczesne metody kształtowania prawidłowego zgryzu u dzieci i młodzieży
Warto zadbać o poprawny zgryz już u kilkuletnich dzieci, gdyż proces prostowania zębów u dorosłych przebiega dłużej i wymaga większej cierpliwości. Dzieciństwo to czas radości i poznawania otaczającego świata. Nasze pociechy są w tym okresie bardzo aktywne - od rana przebywają na lekcjach, tuż po nich często chodzą na zajęcia dodatkowe. Wciąż przebywają z rówieśnikami, porównują się i oceniają. W takim napiętym grafiku i szkolnych warunkach ciężko znaleźć czas na mycie zębów i dbanie o aparat ortodontyczny. Niełatwe leczenie potrafią zniechęcić także złośliwe komentarze kolegów z klasy. Z tych właśnie powodów warto zainwestować w zdrowy zgryz dziecka i zdecydować się na szyny Clean Aligner. Tego rodzaju nowoczesny aparat ortodontyczny można zdejmować tuż przed jedzeniem i myciem zębów. System jest przezroczysty i niewidoczny dla innych - zapewnia pełną dyskrecję leczenia i psychiczny komfort.

Dlaczego warto założyć dziecku aparat samoligaturujący?
Niezwykle skuteczną i niewidoczną metodą poprawy krzywego zgryzu u dzieci i młodzieży może być też aparat samoligaturujący. To nowoczesne rozwiązanie, które zapewnia dyskrecję w czasie leczenia ortodontycznego i pozwala uniknąć wielu przykrości, na przykład docinek ze strony rówieśników. Estetyka idzie tu w parze z doskonałymi efektami w postaci równego zgryzu.

Równie ciekawą metodą może być również system Insignia. Z pełną gamą metod pozwalających na uzyskanie prawidłowego zgryzu u dzieci zapozna Cię ortodonta w Szczecinie, który doradzi wybór optymalnego aparatu dla Twojego dziecka.

 

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?