KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Heparyna - jak pomaga nam w walce z zakrzepami?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Skąd bierze się tak wielka popularność heparyny? Dlaczego coraz częściej pojawia się ona w lekach przeciwzakrzepowych, po które sięga tak wielu Polaków?

REKLAMA


Zacznijmy od wyjaśnienia, czym w zasadzie jest heparyna. Odkryta w 1916 roku substancja to bezcenne wsparcie w walce z tak wielkim problemem, jakim są zakrzepy. Na bazie heparyny powstają zatem skuteczne leki przeciwzakrzepowe, które mogą wielu pacjentom pomóc w walce o zdrowie. Dzięki heparynie walka z takim problemem, jakim jest zakrzepica, staje się łatwiejsza, nic więc dziwnego, że grono pacjentów korzystających z mocy tej właśnie substancji jest dość szerokie.

Dodatkowo leki zawierające heparynę podawane są pacjentom po zawale oraz tym, którym zagraża zatorowość płucna. Warto podkreślić, że większość leków z heparyną to leki przeznaczone do użytku zewnętrznego. Maść, żel, aerozol - takie formy ma większość leków przeciwzakrzepowych, w których pojawia się heparyna. Substancja ta może też przybierać postać preparatów dożylnych i podskórnych, bywa też, że znajdziemy ją w lekarstwach podawanych doustnie. W tym ostatnim przypadku konsultacja z lekarzem staje się bardzo ważna, gdyż wybór leku oraz ustalenie dawki staje się tu jedną z podstawowych kwestii.

Leki przeciwzakrzepowe, w których pojawia się heparyna, mogą się wykazać bardzo dużą skutecznością. Korzystanie z heparyny jednym może pomóc w powrocie do zdrowia, innym - zapobiec przed rozwojem choroby. Wynika to z faktu, iż często leki z heparyną są wykorzystywane w ramach działań profilaktycznych, które dla osób szczególnie zagrożonych zakrzepicą okazują się bardzo dużym wsparciem.

Leki przeciwzakrzepowe, w których pojawia się właśnie ta substancja, są cenione za szybkość działania oraz za ogromną skuteczność. Warto o tym pamiętać i korzystać z heparyny w walce z tak wielkim zagrożeniem, jakim jest zakrzepica. Należy jednak pamiętać, by kurację taką skonsultować z lekarzem - szczególnie w chwili, gdy preparaty z heparyną mają przybrać formę zastrzyków lub leków przyjmowanych doustnie.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?