Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Wybór idealnej baterii do aparatu słuchowego

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Teoretycznie, jeśli bateria ma właściwy rozmiar i napięcie, to będzie w stanie zasilać aparat słuchowy. W praktyce jednak jest jeszcze kilka innych cech, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie. Uwaga – na tej liście jest jedna zaskakująca cecha.

REKLAMABaterie, na których można polegać
W przypadku aparatu słuchowego nie można sobie pozwolić na nagły spadek napięcia baterii. O ile zegarek się zatrzyma i trzeba będzie spytać kogoś o godzinę, to kiedy wyczerpie się bateria w aparacie, trzeba będzie na gwałt szukać nowej. Warto więc przede wszystkim szukać takich baterii, które mają powtarzalną jakość. Można dla pewności mierzyć ich napięcie, ale to nie wystarczy, ponieważ czasem szybsze rozładowywanie może wynikać z wadliwej budowy wewnętrznej i nie da się go w ten sposób wykryć. Ponieważ takich wad nie widać, najlepiej będzie jako przybliżenie oceny jakości potraktować po prostu markę. Każdy, kto kupuje baterie od jakiegoś czasu, ma już pewnie swojego ulubionego producenta. Warto jednak od czasu do czasu zerknąć też w oferty innych firm, bo co jakiś czas pojawiają się nowe rozwiązania.

Opakowanie ma znaczenie
Nieczęsto proponuje się, jako kryterium wyboru produktu, ocenę jego opakowania. W przypadku baterii do aparatów słuchowych ma to jednak sens. Każda, nawet najlepsza bateria, kiedyś osiągnie kres swoich możliwości. Jeśli stanie się to w domu, to można po prostu podejść do szafki, wyjąć nową baterię i ją założyć, ale w pracy czy na spacerze takiej możliwości nie ma. Warto wtedy w kieszeni czy w torebce mieć zapasowe baterie, ale nie można ich nosić luzem. Dobrze więc, żeby producent zapakował je w wygodny, lekki, ale nie najmniejszy blister. Dzięki temu można zawsze mieć przy sobie zapasową baterię i wymienić ją, kiedy pojawi się taka potrzeba. Pod tym względem na rynku wyróżnia się Duracell Activair.

Ostrożnie z nowinkami
Co można powiedzieć zaskakującego o bateriach do aparatów słuchowych? Że są dość konserwatywne technologicznie. Zdecydowana większość aparatów została skonstruowana w taki sposób, aby optymalnym dla nich źródłem zasilania były baterie powietrzno-cynkowe. Na pewnych stronach internetowych można jednak kupić także baterie innego typu. Lepiej pozostać przy znanych producentach i ich produktach, a można je kupić na przykład na stronie https://goenergia.pl/k/baterie/do-aparatow-sluchowych/. Nowoczesne aparaty są bardzo wrażliwe na nagłe zmiany napięcia lub po prostu niewłaściwy jego poziom. Eksperymentowanie na własnym aparacie z nowymi typami zasilania może się okazać bardzo kosztowną zabawą.

Podsumowanie
Cena w ogóle nie powinna być kryterium wyboru baterii do aparatu słuchowego (chyba że chodzi o porównanie ceny tego samego modelu od tego samego producenta w kilku równie dobrych sklepach). Zawsze trzeba szukać rozwiązań najlepszych, a nie najtańszych. Bateria godna zaufania, o której wiadomo, że nie rozładuje się po dwóch dniach, zdecydowanie podnosi komfort. Dobrze jest przy wyborze patrzeć na sprawę nieco szerzej. Tu liczą się przyzwyczajenia, ale od czasu do czasu warto je zweryfikować i wypróbować inne baterie, które być może okażą się jeszcze lepszą alternatywą.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj