KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Komiks w BWA. Młodzi artyści i ich pasja

Komiks w BWA. Młodzi artyści i ich pasja Fot. archiwum BWA

W dniach 21-22 lutego br., w krośnieńskim Biurze Wystaw Artystycznych odbyły się warsztaty komiksowe poprowadzone nadzwyczaj profesjonalnie rękami i umysłem artysty Krzysztofa Bryneckiego. Maestrie zgromadziły kilku młodych pasjonatów.

REKLAMA


Krzysztof, który dał się już poznać jako wytrawny rysownik - czego dowodem niech będą nagrody otrzymane w wielu konkursach krajowych - z sobie właściwą swobodą pokazał młodym adeptom rysowania, że w sztuce komiksu trzeba umieć scalić w jedno zdolności rysunkowo-malarskie, umiejętność narracji oraz rygor literackiej opowieści.

Jak zajmująca jest swoboda stwarzania nowego świata w kolejnych kadrach - "okienkach" - komiksu, jak niezwykłe daje możliwości opowiadanie wymyślonych historii - o tym właśnie mówił Krzysztof Brynecki w czasie warsztatów.

Kilka godzin poświęconych problemom komiksu nie daje jeszcze poglądu na tę młodą gałąź sztuki współczesnej, jest jednak zaczynem, impulsem rzuconym w mózgi młodzieży. Są wśród nich talenty samorodne, w ocenie Bryneckiego to potencjalni "komiksiarze". Gra warta jest świeczki byśmy wciąż byli wiodącymi na świecie rysownikami lub animatorami w tej dziedzinie i środki na to znaleźć powinni ludzie widzący potrzebę inwestowania w talenty, a nie tylko w infrastrukturę - jaka by ona nie była.

Organizatorzy bezsprzecznie zauważają potrzebę organizowania kolejnych spotkań z młodzieżą, tym samym pragną udowodnić, że samozaparcie i mozół artystyczny dają piękne i przesmaczne owoce sukcesu.

Marek Burdzy/bwa

  • autor: Marek Burdzy/bwa

3 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?