KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

IRA, PAJUJO i ZEUS zagrają na balonowej majówce

IRA, PAJUJO i ZEUS zagrają na balonowej majówce Fot. IRA, ENEJ, STRACHY NA LACHY

W tym roku balonowa majówka trwać będzie od środy 30 kwietnia. To w tym dniu na krośnieńskiej starówce zainaugurowane zostaną XV Górskie Zawody Balonowe. Na muzycznej scenie lotniska oprócz koncertów gwiazd takich jak ENEJ i Strachy na Lachy zagra również IRA i PAJUJO. Nie zabraknie także hip-hopowych emocji.

REKLAMAFot. Mateusz Głód

W trakcie trwania ostatnich Górskich Zawodów Balonowych przez krośnieńskie lotnisko przewinęło się ok. 100 tys. ludzi. Impreza trwa nieprzerwanie od 2000 r. Tegoroczne Górskie Zawody Balonowe w Krośnie będą jubileuszową XV edycją. Potrwają od środy 30 kwietnia, do niedzieli 4 maja. Organizatorzy planują udział około 40 balonów na ogrzane powietrze z kraju i zagranicy.

Hip-Hop’owy czwartek
Podobnie jak w latach ubiegłych, pierwszy dzień (1.05) wydarzeń na lotnisku upłynie pod nazwą "Hip Hop Day". To już czwarta edycja hip-hop’owego święta w naszym mieście. Dzięki głosowi doradczemu ze strony młodych ludzi do Krosna zaproszono wykonawców takich jak ZEUS, RASMENTALISM i DWA SŁAWY.

ZEUS

Zeus czyli Kamil Rutkowski to pochodzący z Łodzi raper i producent muzyczny działający od 1998 roku. Od 2006 roku razem z Joteste tworzy grupę Pierwszy Milion. Zobacz także www.facebook.com/zeuspierwszymilion

Od czasu wygranej w ogólnopolskim konkursie na demo roku, w 2008 roku, Zeus wydał cztery solowe albumy:

- "Co nie ma sobie równych" (2008 - Embryo Nagrania)
- "Album Zeusa" (2009 - Embryo Nagrania)
- "Zeus, jak mogłeś?" (2011 - Embryo Nagrania)
- "Zeus nie żyje" (2012 - Pierwszy Milion)

info: ZEUS

Rasmentalism

To klasyczny duet MC (Ras) i producent (Ment XXL). Współpracują od 2006 roku. Przez 6 lat działalności na scenie niezależnej nagrali trzy doskonale przyjęte albumy: "Dobra muzyka ładne życie" (nielegal roku 2008 według magazynu Spinner Polska), "Duże Rzeczy" z W.E.N.Ą. oraz "Hotel Trzygwiazdkowy". Przy okazji tego ostatniego nawiązali współpracę z legendarną wytwórnią Junoumi Crew, wydając swoje pierwsze winylowe EP. W ciągu kilku lat obecności na scenie rapowej, zagrali kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce, za każdym razem wypełniając kluby po brzegi.

Najnowszy album "Za młodzi na Heroda" ukazał się w grudniu 2013 r. nakładem Asfalt Records i natychmiast zyskał opinię najlepszego rapowego debiutu roku 2013, a często najlepszej rapowej płyty AD 2013 w Polsce. Duet wygrał nagrodę SUPERHIRO magazyniu Hiro w kategorii "Muzyka". We wszystkich podsumowaniach dotyczących muzyki rap (m.in. Onet.pl, CGM, Popkiller, T-Mobile Music) album Rasmentalismu był wymieniany w najlepszej trójce. Obecność w ogólnopolskich mediach jest tego najlepszym dowodem. Zespół gościł już w Radiowej Trójce (w notowaniu Hirka Wrony płyta zajęła 1 miejsce), TVP1, a recenzja w ogólnopolskim wydaniu Gazety Wyborczej nie pozostawia wątpliwości co do jakości albumu: "To hip-hop naturalny, organiczny, stonowany. Niby prosty, a jednak wyrafinowany". Aktualnie Ras i Ment w towarzystwie Torta (klawisze) promują album "Za młodzi na Heroda" koncertując w całym kraju. Wypada dodać, że bilety na ich show sprzedają się w tempie błyskawicznym. Zobacz także www.facebook.com/rsmntlsm

info: Rasmentalism

Dwa Sławy

Dwa Sławy - łódzki duet, w skład którego wchodzą Rado Radosny oraz Jarosław Astek. Związani na co dzień z macierzystymi formacjami - Uśpione Miasto i Ustinstrumentalix - postanawiają w 2006 roku oficjalnie połączyć siły aby tworzyć coś, co choćby w niewielkim stopniu może sprawić, że dzień będzie lepszy.

2007 rok przynosi pierwszy efekt ich działalności w postaci płyty pt. "Dla sławy". W listopadzie 2010 roku pojawia się album na bitach zapożyczonych od 20Syla (Hocus Pocus), na którym to panowie rapują tym razem wspólnie.  Rok 2011 stoi pod znakiem drugiej, "pełnoprawnej" płyty zespołu, zatytułowanej "Muzyka kozacka". Po czterech latach autorskiego bezalbumia podział ról znów się zmienia - Radek na mikrofonie, Jarek na bitmaszynie.

Przełom. W ostatnim kwartale rzeczonego roku Dwa Sławy dogadują się z Markiem Dulewiczem co do wstąpienia w szeregi Embryo Nagrania. Duma. Tym razem w jeszcze innej konfiguracji - Sławy za mikrofonem, Dulewicz za sprzętem muzycznym - panowie wchodzą do studia, celem nagrania oficjalnego debiutu "Nie wiem, nie orientuję się", z premierą wyznaczoną na 10.11.2012. Zobacz także www.facebook.com/dwaslawy

info: Dwa Sławy

V Munduriada
Przed hip-hop’owym świętem organizatorzy majowego pikniku zapraszają na V Turniej Służb Mundurowych. Swoje umiejętności, tak cenne dla bezpieczeństwa nas wszystkich, zaprezentują strażacy, policjanci, pracownicy służb celnych, granicznych i służb ochrony. Turniej co roku przyciąga rzesze miłośników munduru i sprawności fizycznej. Start o godzinie 14:00.

Muzyka pogranicza, reggae i rock
W piątek (2 maja) lotnisko wypełni muzyka grup ENEJ i PAJUJO, które zaistniały na polskim rynku muzycznym dzięki udziałowi w programie „Must Be The Music”. W sobotę, 3 maja pojawi się na lotnisku gwiazda polskiego rocka - zespól IRA. W niedzielę, 4 maja, na prośbę nastoletniej widowni zaśpiewa DAWID KWIATKOWSKI, a gwiazdą wieczoru będzie od dawna oczekiwany w Krośnie zespół STRACHY NA LACHY.

Enej

Zespół ENEJ został założony w 2002 roku w Olsztynie przez braci Piotra i Pawła Sołoduchów oraz ich przyjaciela Łukasza Kojrysa (obecnego managera zespołu). Nazwa zespołu pochodzi od imienia głównego bohatera Eneidy Iwana Kotlarewskiego. Utwór ten jest jednym z najważniejszych dzieł literatury ukraińskiej, a Enej to wesoły kozak podróżujący po świecie.

Zainteresowania muzyką folkową, szczególnie ukraińską, miały źródło  w pochodzeniu, korzeniach członków zespołu- właśnie ukraińskość i muzyka  tradycyjna grana na ludowych instrumentach zdominowała pierwszy okres historii zespołu. W międzyczasie dochodziło do wielu zmian personalnych, pojawiali się nowi muzycy, przybywało instrumentów, zmieniał się charakter wykonywanej muzyki, zespołowi coraz bliżej było do obrazu znanego szerokiej publiczności. Więcej informacji tutaj: www.facebook.com/enejband

info: Enej

Pajujo

Zespół rozpoczął swoją działalność w 2005 r. Gra reggae pod różną postacią, począwszy od ROOTS REGGAE przez RAGGA po energetyczne SKA i ROCKSTEADY. Wszystkie kompozycje są połączone z charakterystyczną sekcją dętą.

Od początku swojego istnienia zagrał około 400 koncertów, grając m.in. na największych polskich festiwalach reggae tj. Ostróda Reggae Festival, Reggaeland, Reggae Na Piaskach, Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi, Afryka Reggae Festival. W 2012 roku zagrał na 18-stej edycji Przystanku WOODSTOCK!

Na swoim koncie mają kilka zwycięstw w konkursach muzycznych:
- nagroda Publiczności na festiwalu "ROCKTIME" w Opolu
- nagroda Publiczności na festiwalu "FAZA" w Katowicach
- ROCK REGGAE FEST
- SPAZM 2007 w Katowicach
- Party Rura Kraków 2008
- Reggae na Piaskach w Konkursie Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka

Zespół nominowany został w kategorii "Muzycznej nadziei polskiego reggae" największego czasopisma reggae w Polsce FREECOLOURS. Więcej informacji tutaj: www.facebook.com/pajujoband

info: Pajujo

IRA

Polski zespół rockowy, którego zdecydowaną siłą są koncerty. Sprawdzona marka. Na scenie od ponad 25 lat. Największe sukcesy IRA przypadły na pierwszą połowę lat 90-tych.

Wydana w 2009 roku płyta "9" uzyskała status złotej. W 2010 roku zespół odniósł niebywały sukces na Festiwalu w Opolu - otrzymał aż trzy Superjedynki, w kategorii: ZESPÓŁ ROKU, PŁYTA ROCK, oraz ZA NAJLEPSZY WYSTĘP.

W roku 2012 IRA obchodziła 25-lecie działalności. Z tej okazji zespół wyruszył w urodzinową trasę klubową pod hasłem "IRA – 25 LAT!", serwując swoim fanom utwory w nowych aranżacjach, jak i grając te dotychczas niewykonywanie na koncertach.

16 kwietnia 2013 roku na rynku ukazało się najnowsze, dwupłytowe wydawnictwo zespołu - płyta "X".

info: IRA

Dawid Kwiatkowski

Odkrycie 2013 roku. Najważniejszy debiut ostatnich lat. 18-letni wokalista, który szturmem zawojował polską scenę muzyczną zyskując dziesiątki tysięcy fanów w całym kraju, tym samym wyprzedając na pniu dwie trasy koncertowe liczące 50 koncertów.

Pierwsza z nich - "Biegnijmy Tour" wyprzedana została w niecałe 2 dni. Więcej informacji tutaj: www.facebook.com/dawidkwiatkowskioff

info: DK

Strachy Na Lachy

Grabaż i Strachy Na Lachy to formacja powołana przez Grabaża i Kozaka założycieli Pidżamy Porno. Urodziny nowej kapeli sprowokował Artur Burszta, twórca Literackiego Portu Legnica, pewnym niefrasobliwym telefonem do Grabaża.

Burszta układając program Portu postanowił zaprosić Grabaża, o którego solowych popisach słyszał wiele dobrego i złego zarazem... Grabaż po przyjęciu zaproszenia zaanonsował pojawienie się w Legnicy w rozszerzonym składzie. Więcej informacji tutaj: www.facebook.com/zespolstrachynalachy

info: Strachy Na Lachy

Balonowe Studio prosto z płyty lotniska
Na krośnieńskim lotnisku ponownie w tym roku otworzy swoje podwoje Balonowe Studio. Gościć w nim będą ciekawi ludzie związani ze sportem balonowym i lotnictwem. Nie zabraknie w nim także spotkań z artystami, czy konkursów.

Internauci, tak jak i w roku poprzednim, będą mieli możliwość śledzenia wszystkich wydarzeń Górskich Zawodów Balonowych w Krośnie, odbywających się na terenie krośnieńskiego lotniska. Transmisja odbywać się będzie za pośrednictwem aż siedmiu kamer internetowych. W poprzednich latach odnotowano wejścia z Polski, krajów Europy, a nawet z Australii i Bangladeszu.

Dajcie się ponieść pozytywnej energii płynącej prosto z krośnieńskiego lotniska i już teraz zaplanujcie majowy weekend wraz z XV Górskimi Zawodami Balonowymi.

red.

 • autor: red.

5 komentarzy

 • z4gmb3

  na Davida Podsiadło, no nie żartuj....

  Zgłoś nadużycie z4gmb3 poniedziałek, 24, marzec 2014 19:20 Link do komentarza
 • Rexio

  Kazdego roku jednak brakuje mocniejszych brzmien na odmiane :)

  Zgłoś nadużycie Rexio poniedziałek, 24, marzec 2014 15:31 Link do komentarza
 • kontenerowiec

  oj tam. żartowałem tylko.
  jak dla mnie po prostu mało interesujące, łamane przez smęty i nuda.
  a szkoda. fajnie by było iść na Davida Podsiadło albo Come że już nie wspomne o jakimś zagranicznym zespole z kegu alternative rock (niekoniecznie za dużą kasę)
  Pozdrawiam

  Zgłoś nadużycie kontenerowiec poniedziałek, 24, marzec 2014 09:38 Link do komentarza
 • iron

  A co Ci nie pasuje w tych zespołach?

  Zgłoś nadużycie iron poniedziałek, 24, marzec 2014 08:42 Link do komentarza
 • kontenerowiec

  rozumiem, że zespoły muzyczne były wybierane w trybie przetargu publicznego. Gdzie główną rolę gra cena.. nie jakość ?? buahahaha
  ale oby się pogoda udała, przynajmniej balony pofruwają. :-)

  Zgłoś nadużycie kontenerowiec poniedziałek, 24, marzec 2014 08:09 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?