KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Pokażą dzieciom jak wyczarować coś z niczego. Warsztaty twórczego recyklingu w CDS

Pokażą dzieciom jak wyczarować coś z niczego. Warsztaty twórczego recyklingu w CDS Fot. CDS

W okresie wakacji Centrum Dziedzictwa Szkła zaprasza dzieci na cykliczne warsztaty ekologiczne. Pierwsze zajęcia już w najbliższy piątek (18.07).

REKLAMA


W trakcie zajęć dzieci poznawać będą zagadnienia związane z tematyką ochrony środowiska, ekologii i recyklingu, uczestnicząc w atrakcyjnych zabawach, quizach i konkursach. Nauczą się także tworzyć własne, niepowtarzalne przedmioty, poprzez wykorzystanie zużytych opakowań szklanych, oraz innych materiałów przeznaczonych do wyrzucenia. Zajęcia mają na celu pobudzenie zdolności twórczych i manualnych, oraz pokazanie jak w prosty i ciekawy sposób wyczarować coś z niczego.

Obowiązkowym elementem warsztatów będzie również poznawanie tajemnic sztuki tworzenia szkła, połączone z możliwością samodzielnego wybijania szklanych monet.

Pierwsze zajęcia odbędą się w najbliższy piątek (18.07) o godz. 16.00. Przeznaczone są dla dzieci powyżej 7 roku życia. Rezerwacji można dokonywać osobiście w recepcji Centrum (ul. Blich 2) lub telefonicznie pod numerem 13 44 400 31.

Program znajduje się miedzy innymi:
- Pokazy ręcznego formowania i zdobienia szkła, wybijanie szklanych monet
- Warsztaty twórczego recyklingu,
- Zwiedzanie pracowni hutniczej,
- Grawerowanie,
- Quiz z wiedzy ekologicznej,
- Konkursy i zabawy (nauka prawidłowego segregowania odpadów),
- Szklane pamiątki dla uczestników.

Warsztaty organizowane są w okresie wakacyjnym w każdy piątek o godzinie 16:00. Grupa może składać się maksymalnie z 15 osób. Czas trwania zajęć to 140 minut a ich koszt to 19 zł za osobę. Dzieci do 13 roku życia mogą wziąć udział w warsztatach wyłącznie z opiekunami. Sklany przedmiot, np.: słoik lub inne niewielkie i niepotrzebne opakowanie szklane mile widziane.

di/cds

  • autor: di/cds

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?