Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

"Trzy godziny do zastanowienia" - wystawa malarstwa Niny Rostkowskiej w Muzeum Rzemiosła - Wieża Farna Polecamy

Jedną z propozycji Muzeum Rzemiosła w Krośnie na Karpackie Klimaty 2014 jest wystawa malarstwa Niny Rostkowskiej "Trzy godziny do zastanowienia". Wystawę obejrzeć będzie można od 22 sierpnia 2014 roku w Wieży Farnej (ul. Piłsudskiego 5).

REKLAMAMalarstwo Niny Rostkowskiej jest... osobne.
Pierwszy kontakt z Jej obrazami, to moment przyjęcia lub odrzucenia abstrakcyjnej kompozycji z całą - zakodowaną  kolorem, układem plam, niecierpliwością faktury - odczuwalną emocją. Tytuł może być komunikatem, reszta jest impulsem do rozwiązania autorskiej, a może własnej symboliki kropek, plam i linii tworzących niby-rzeczywiste, półrealne kształty. Małe w formacie kompozycje Niny Rostkowskiej - bez literatury - prowokują do tworzenia własnych opowieści. Czasami coś w zamiarze zgrzytnie, bywa, że zabłyśnie intensywnie - bez fajerwerków i fleszy - na szczęście! Pisanie o namalowanym świecie Niny jest może łatwiejsze niż "uwięzienie" opowieści o nim w dwóch wymiarach płótna, ale Trzy godziny do zastanowienia - choć nie wieczność - daje tyle możliwych  narracji...

Ewa Mańkowska
Dyrektor Muzeum Rzemiosła w Krośnie

Nina Rostkowska ur. 1962 r. w Krośnie. Ukończyła studia na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie (dyplom 1991) w pracowni prof. Mariana Stelmasika. Kuratorka wystaw w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. Pedagog, instruktor autorskich warsztatów artystycznych. Pomysłodawczyni i twórca "OTWARTEJ PRACOWNI" dla dorosłych, młodzieży i dzieci.

Od 29 lat prowadzi dziennik malarski w konwencji malarstwa abstrakcyjnego, zapisując historię o świecie, emocjach, o kolejnych dniach życia.

Otwarcie wystawy 21 sierpnia 2014 roku o godz. 18.00. Wystawę zwiedzać można do 30 września 2014.

MRZwK

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj