KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Koncert Lux Perpetua vs zombie w Krośnie

Koncert Lux Perpetua vs zombie w Krośnie Fot. arch. Lux Perpetua

W sobotę 4 października w Barze Monika odbędzie się koncert połączony z wystawą fragmentów komiksu "Rzeź na podcieniach" autorstwa Krzysztofa Bryneckiego. Gwiazdą wieczoru będzie warszawska kultowa formacja Lux Perpetua.

REKLAMA


Początków zespołu Lux Perpetua należy szukać w 2004 roku. Kaplic zaprosił do współpracy trójkę swoich przyjaciół - Drakena, Martineza i Tommego, po czym założyli razem zespół Sentinel. Na regularne granie prób trzeba było jednak poczekać aż do 2007 roku.

Zespół przez dłuższy czas poszukiwał wokalu z charakterem, który dopełniłby muzykę, jednak po kilku wspólnych próbach jego działalność została zawieszona na czas nieokreślony. W listopadzie 2009 r. Kaplic poznał Kosę i z ich inicjatywy został założony nowy zespół.

Po kilku wspólnych próbach Kosa zwerbował Dzidka z warszawskiego zespołu MORHANA. Nazwa kapeli - LUX PERPETUA, wyklarowała się po burzliwych dyskusjach. 19 maja 2010 roku zespół zadebiutował na scenie w warszawskim klubie Harenda, prezentując 6 utworów szerszej publiczności.

Po kilku koncertach, drogi z Dzidkiem się rozeszły i zespół pozostał znowu bez wokalisty. Do kapeli dołączył Jagór, jednak po kilku koncertach i 6 miesiącach współpracy - na nowo należało znaleźć wokalistę. W międzyczasie - Draken zdecydował, że niestety nie będzie kontynuował współpracy. W 2012 roku, zespół zdecydował, że tymczasowo rezygnuje z klawiszy i "przenosi" Martineza na wokal. Martinez spisuje jak do tej pory znakomicie, pomagając w bardzo dobrych występach kapeli, m.in. na Jagórfeście przed Turbo i Rock&Metal Fest przed Wilczym Pająkiem.

Po koncercie z Wilczym Pająkiem drogi Lux Perpetua i Kosy się rozeszły. Jego miejsce zajął Mateusz, z którym kapela obecnie nagrywa materiał i przygotowuje się do ponownego, tym razem permanentnego wyjścia na scenę.

"Rzeź na podcieniach" autorstwa Krzysztofa Bryneckiego
Krzysztof Brynecki zajmuje się malarstwem, komiksem, grafiką komputerową, rzeźbą i rysunkiem. Jest współzałożycielem koła Naukowo - Artystycznego "Razem" przy ISP Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Krzysztof jest autorem kilku wystaw indywidualnych. Uczestniczył w wielu wystawach zbiorowych, plenerowych, w warsztatach plastycznych i aukcjach charytatywnych. Nagrodzony w konkursie Danse Macabre 2008 za komiks pt. "Fryzjer". Współautor, wespół z Przemkiem Polańskim (scenariusz),  komiksu "Rzeź na podcieniach", którego akcja rozgrywa się w Krośnie, mieście opanowanym przez Zombie.

Bar Monika (ul. Grodzka 17)
4 października. Godzina 19.00
Wstęp 10 zł
Rezerwacja pod numerem 13 43 217 32

pp

  • autor: pp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?