KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Samba Rock Tour, czyli trasa koncertowa krośnian z Brazylijczykami Polecamy

Ciryam Ciryam Fot. Radosław Jermak

Już wkrótce zawita do nas muzyczna formacja z Rio De Janeiro. Tym razem będziemy gościć ekscentryczną Sabrinę ze swoim składem, czyli zespół KITA, który wraz z krośnieńskim zespołem CIRYAM zagra cztery koncerty w Polsce. 10. października oba zespoły wystąpią w Krośnie. O trasie koncertowej rozmawiamy z liderem Ciryam, Robertem Węgrzynem.

REKLAMA


Rozmawiamy o Waszej trasie koncertowej z brazylijskim zespołem KITA. Właściwie skąd wziął się pomysł na trasę z Brazylijczykami?
Robert Węgrzyn (Ciryam) - "Pomysł" powstał już dwa lata temu, kiedy to z propozycją koncertów w Polsce zgłosiła się inna brazylijska formacja: MALDITA, której to zorganizowałem dwa interesujące koncerty. Ekipie z Brazylii tak się spodobało, że zarazili swoim pomysłem zaprzyjaźniony skład, zespół KITA, który skontaktował się ze mną i poszło dalej. Oczywiście sprowadza ich jeszcze sympatia do składu Ciryam i wspólne muzykowanie.


Nasi czytelnicy zobaczą na pewno Brazylijczyków na Youtube, ale powiedz co Tobie najbardziej podoba się w twórczości zespołu KITA?

Osobiście klimat, uwielbiam jak jest przestrzennie i nastrojowo z porządnym soundem i ostrym przytupem, a tutaj tak właśnie jest. Poza tym ekscentryczna Sabrina. Zawsze zwracam uwagę na brzmienie, na to jak zespół oddycha, a ten umie i brzmi światowo.


Co kryje się pod określeniem "ekscentryczna"?

Sama postać Sabriny jest nacechowana pewną innością. Zachowanie, pełen luz i mega powaga w działaniu. Naprawdę przykuwa uwagę.

Czego możemy spodziewać się po występie CIRYAM? Nowych kompozycji?
Dokładnie tak, zbliżamy się do premiery naszego najnowszego singla, który będzie błyskawiczną zapowiedzią nowego albumu zespołu. Tym samym koncertowo-przedpremierowo zagramy sporo nowych rzeczy.

Możesz zdradzić coś więcej?
Zapowiedzią niech będzie trailer video do nowego singla, jak i całego nowego albumu, który nosi tytuł "DESIRES".


Gdzie wystąpicie z KITĄ? Czy to szczególne miejsca?

Razem z Kitą zagramy cztery koncerty. Zagościmy w oldschoolowym kinie z zapomnianej "epoki" - kinoteatrze Wiarus w Gorlicach. Kolejno pojawimy się w Krośnie w nowo działającym muzycznie klubie Melanż (sama nazwa klubu zachęca do pewnej swobody i obowiązkowego bycia na tym koncercie), potem przemieszczamy się nieco w kierunku gór i mocno arktycznego powietrza, by brazylijczycy choć na chwilkę poczuli się ekstremalnie, co zapewni miejsce i klub PubRock-Nowy Sącz, a finał traski będzie miał miejsce w Tarnowskim klubie Przepraszam.

Ale za co przepraszasz, za koniec trasy?
Klub nazywa się Przepraszam. Geneza nazwy jest prosta: klub przeprasza, że już musi zamykać i naganiać, by każdy udał się do domciu. Tak interesująco tam bywa na koncertach.


Jakie zespoły wystąpią jako support?
W kilku miejscach zagrają nasi zaprzyjaźnieni kumple wraz ze swoimi składami i tak w Gorlicach pojawi się rodzimy AKALLABETH, w Krośnie do zestawu supportów dołączy młody skład ARCANE CATHEDRAL, w Nowosądeckim klubie zagrają HIGHLANDERS, a w Tarnowie mega bawełniana załoga HEDONISM. Tym bardziej zapraszam, bo każdy zespół przygotował interesujące sety koncertowe.

Dlaczego bilety dostępne będą tylko w dniu koncertu?
Niestety sytuacja organizacji wielu koncertów jednocześnie nie sprzyja dodawaniu dodatkowych tematów do zajmowania się nimi. Przedsprzedaż nie interesowała brazylijczyków i nas również. Mamy stosunkowo bardzo niską cenę biletu w zamian za to, co i jak chcemy pokazać, dlatego nie napinamy się na kilka wariantów cenowych. 10 pln to śmieszna cena biletu jak za 3-4 składy. Mocno zapraszam i do zobaczenia.

Dzięki za rozmowę, życzymy udanej trasy.

Z Robertem Węgrzynem rozmawiał Piotr Dymiński.

 

  • autor: pd

2 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?