KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Piotr Łopatkiewicz o zdobytym Kazbeku

Piotr Łopatkiewicz o zdobytym Kazbeku Fot. archiwum PIKT

Jesienną edycję krośnieńskich spotkań z podróżnikami zaczynamy prelekcją Piotra Łopatkiewicza pt. "Wejście na Kazbek 5047 m n.p.m. - jeden z najwyższych i najpiękniejszych szczytów Kaukazu".

REKLAMA


Kazbek - wygasły wulkan 5047 m n.p.m. - to szósty pod względem wysokości szczyt Kaukazu, wysokością znacznie przewyższający szczyty alpejskie, zaś trudnością techniczną - najwyższy szczyt Kaukazu Elbrus.

Wejście na Kazbek było głównym punktem programu dwutygodniowej wyprawy do Gruzji i Armenii, zorganizowanej przez Klub Podróżników „Soliści” z Wrocławia. Na szczyt zdecydowało się wyruszyć ostatecznie jedynie trójka (w tym dwójka z Krosna: Beata i Piotr Łopatkiewiczowie).

Na spotkanie zapraszamy 20 października 2014 r. na godz. 18.00 do Piwnicy PodCieniami, ul. Rynek 5 w Krośnie. Wstęp wolny. Organizatorem Krośnieńskich spotkań z podróżnikami jest Punkt Informacji Kulturalno-Turystycznej Muzeum Rzemiosła w Krośnie. Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej Miasta Krosna.
 
Piotr Łopatkiewicz - historyk sztuki, dr nauk humanistycznych w zakresie nauk o sztuce, kierownik Zakładu Turystyki i Rekreacji Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie. Autor kilkunastu książek i ponad 70 artykułów w zakresie historii sztuki, ochrony i konserwacji zabytków oraz turystyki.

Członek zespołu autorskiego, który przygotowuje Katalog Zabytków Małopolski. Publikacja ukaże się w prestiżowej niemieckiej serii wydawniczej Dehio-Handbuch der Kunstdenkmäler in Polen.

Laureat wielu nagród naukowych, m.in.: nagrody im. Szczęsnego Morawskiego za najlepszą publikację naukową dotyczącą Sądecczyzny oraz prestiżowej nagrody Prof. dra hab. Jerzego Z. Łozińskiego w XII edycji konkursu na najlepsze prace z historii sztuki polskiej.

Z turystyką - zwłaszcza górską - związany od najmłodszych lat. W latach 80-tych ubiegłego wieku jeden z najbardziej aktywnych członków Klubu Górskiego "Beskidnicy" PTTK Krosno. Obecnie zainteresowania naukowe łączy z pasją podróżniczą. Odwiedził ponad 40 państw na trzech kontynentach.

pikt

  • autor: pikt

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?