KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Ameryka Południowa poza utartym szlakiem" - spotkania z podróżnikami

"Ameryka Południowa poza utartym szlakiem" - spotkania z podróżnikami Fot. archiwum PIKT

"Ameryka Południowa poza utartym szlakiem" to druga w tym miesiącu prelekcja z cyklu Krośnieńskie spotkania z podróżnikami. Gościem spotkań będzie Marcin Stencel.

REKLAMA


Ameryka Południowa wielu osobom kojarzy się z przygodą - niezmierzone połacie amazońskiej dżungli, niebezpieczni Indianie, zapomniane przez Boga wioski położone w głębi Andów. Pierwsze kroki turysty na tym kontynencie to jednak często zimny prysznic - okazuje się bowiem, że do wielu miejsc dotarła masowa turystyka. Wyprawa do dżungli? Proszę bardzo, do wyboru programy dwu, trzy i czterodniowe, jakie zakwaterowanie Państwo sobie życzą?

Przy odrobinie wysiłku można jednak zejść z turystycznego szlaku i trafić tam, gdzie miejscowi na widok białego przystają z zaciekawieniem, a na widok aparatu nie wyciągają cennika, tylko uśmiechają się życzliwie. Do kilku takich miejsc udało się dotrzeć podróżnikowi wraz z żoną Kariną, w trakcie ponadrocznej włóczęgi po Ameryce Południowej. Na prelekcji opowie między innymi o trzytygodniowej wyprawie do Indian Matses, krwawych obchodach Święta Krzyża w Boliwii i trekkingu do ostatniej stolicy Inków - Vilcabamby. Ważną część opowieści stanowić będą również ludzie poznani na szlaku.

Spotkanie odbędzie się 24 listopada 2014 r., na godz. 18.00 do Piwnicy PodCieniami, ul. Rynek 5, w Krośnie. Wstęp wolny. Organizatorem Krośnieńskich spotkań z podróżnikami jest Punkt Informacji Kulturalno - Turystycznej Muzeum Rzemiosła w Krośnie. Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej Miasta Krosna.

Marcin Stencel - od kilku lat włóczy się po świecie z żoną Kariną, a ostatnio również z synem Antonim. Przez ponad rok przemierzał Amerykę Południową. Podróżował również po północnych Indiach, Nepalu i Birmie, Kaukazie, Azji Centralnej. Z wykształcenia anglista, jest czynnym instruktorem Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Interesuje się wspinaczką i trekkingiem (wszedł m.in. na Kilimandżaro, Mont Blanc, Stok Kangri, Jebel Toubkal, El Misti, Pico Bolivar, Kazbek). Wraz z żoną organizuje Gdyńskie Warsztaty Podróżnicze "Wyjdź w Świat" (www.gwp.zhp.gdynia.pl) i prowadzi bloga www.karinaimarcin.pl. Marcin jest również członkiem grupy slajdowo-wyprawowej "Bezkres".

pikt

  • autor: pikt

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?