KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Balonowe Podhale zaprasza Krośnian na zawody

PCD Salami - Krosno 2014 PCD Salami - Krosno 2014 Fot. Łukasz Jaracz

Dwukrotny uczestnik Górskich Zawodów Balonowych w Krośnie, firma PCD Salami zaprasza Krośnian na wyjątkowe, bo zimowe Nowotarskie Zawody Balonowe do Nowego Targu. W zawodach uczestniczyć będzie 21 załóg balonowych z całej Polski. Organizatorzy wierzą, że nie zabraknie fanów baloniarstwa z Krosna i okolic.

REKLAMA


7 i 8 lutego 2015 roku, na lotnisku miejskim w Nowym Targu, rozegrane zostaną III Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe o Puchar Firmy PCD Salami. Organizatorem imprezy jest Aeroklub Nowy Targ oraz Firma PCD Salami, która w roku 2013 i 2014 brała udział w Międzynarodowych Górskich Zawodach Balonowych organizowanych w Krośnie.

- Nowotarskie zawody na starcie mają już rangę historyczną, ponieważ nigdy wcześniej podhalańskie niebo nie gościło tak wielu aerostatów na ogrzane powietrze. Przez dwa dni planujemy rozegranie wielu ciekawych konkurencji, które odbywać się będą na nowotarskim lotnisku oraz w jego okolicach - mówi dla KrosnoCity.pl Kazimierz Stolarczyk, właściciel firmy Podhalańskie Centrum Dystrybucji Salami.

Do tegorocznych konkurencji zgłosiło się 21 załóg balonów z całej Polski. - W 2013 roku podczas pierwszych zawodów uczestniczyło szesnaście zawodników. W roku następnym udział wzięło dziewiętnaście, dziś mamy już dwadzieścia jeden ekip. Śmiało możemy powiedzieć, że na czwartą edycję spodziewamy się ponad trzydziestu zawodników, ponieważ zainteresowanie z roku na rok jest coraz większe - dodaje Kazimierz Stolarczyk.

Organizatorzy chcą, by balony były jak najbliżej mieszkańców. Planowane jest wyznaczenie takich tras przelotu, aby widzowie w jak największej ich części mogli podziwiać i dopingować zawodników łącznie ze startami i lądowaniami planowanymi, m.in. na lotnisku, które na pewno będą niezapomnianym widokiem. - Warto obserwować niebo już od godzin porannych, ponieważ wtedy właśnie baloniarze dokonują pierwszych startów - mówi Kazimierz Stolarczyk, właściciel firmy Podhalańskie Centrum Dystrybucji Salami.

W sobotę (7.02) start planowany jest o godzinie 8:00 i 14:00, w niedzielę o godzinie 12:00.

Stanowisko Dyrektora Sportowego zawodów objął Marek Lijewski. Asystować mu będzie Piotr Kryj. Funkcję inspektora ds. bezpieczeństwa pełnić będzie Jolanta Matejczuk. Przewodniczyć jury będzie Paweł Kos.

Z ramienia nowotarskiego aeroklubu w zawodach udział weźmie załoga balonu PCD Salami z pilotem Krzysztofem Borkowskim na czele.

W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych organizator może część konkurencji przesunąć w czasie lub odwołać.

- Serdecznie zapraszamy Krośnian z całymi rodzinami oraz wszystkich sympatyków lotnictwa - mówi Kazimierz Stolarczyk z PCD Salami.

red.

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?