KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Leśne Fotografie 2014" - wystawa w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej

"Leśne Fotografie 2014" - wystawa w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej Fot. KBP

11 lutego 2015 r. w Czytelni Głównej Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie udostępniono dla odwiedzających pokonkursową wystawę "Leśne Fotografie 2014". Czternastą edycję konkursu "Leśne Fotografie" zorganizowała Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie we współpracy z Tygodnikiem Regionalnym "Nowe Podkarpacie" i Telewizją Polską Oddział Rzeszów.

REKLAMA


W tym roku w konkursie udział wzięło 151 autorów, wpłynęło 427 zdjęć - mówi Joanna Łach z Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej.

Oceniającymi prace było jury w składzie: Jacek Szarek (przewodniczący), Łukasz Grudysz, Andrzej Józefczyk i Wacław Turek.

I nagrodę przyznano Radosławowi Kaźmierczakowi z Sanoka za zdjęcie "Szukając pożywienia". Drugie miejsce za zdjęcie pod tytułem "W bukowym zachwycie" otrzymał Piotr Grochala z Warszawy. Laureatką trzeciej nagrody została mieszkanka Ustrzyk Dolnych - Inka Wieczeńska za zestaw trzech zdjęć: "Piętra Bieszczadów", "Cierniste modrzewie" i "Bukowe graffiti".

Jury przyznało też sześć wyróżnień równorzędnych. Otrzymali je: Magdalena Wawrzyniak - Hojczyk z Poznania, Krzysztof Kamuda z Tyczyna, Zbigniew Kożuchowski z Kolbuszowej, Sylwia Odwrot z Wronek, Aldona Leśków ze Skwierzyny oraz Anna Moskała z Bielska-Białej.

Wyróżnienia specjalne otrzymali: Maciej Rajs z Krosna - wyróżnienie od redakcji Tygodnika Regionalnego "Nowe Podkarpacie", Sebastian Koczwara z Rzemienia - od Oddziału Telewizji Polskiej Rzeszów, Paweł Wesołowski z Mogilna - od Fotoklubu Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, Krzysztof Kamuda z Tyczyna - od Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa Oddział w Krośnie, Antoni Panek z Krosna - od Polskiego Towarzystwa Leśnego Oddział w Krośnie, Michał Kut z Kozłówka - od Stowarzyszenia Procarpathia.

- Laureatom wręczono nagrody i wyróżnienia. Zdobywcy pierwszej, drugiej i trzeciej nagrody otrzymali dodatkowo statuetki św. Franciszka, wykonane przez Macieja Syrka, znakomitego krośnieńskiego rzeźbiarza - mówi Joanna Łach.

Nagrodą specjalną ufundowaną przez Teresę Leśniak - dyrektor Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie - uhonorowano fotografika pochodzącego z Korczyny, Tomasza Okoniewskiego, za zdjęcie "Przebudzenie…".

Podczas wernisażu Bogusław Famielec, Dyrektor RDLP w Krośnie, złożył na ręce Teresy Leśniak, podziękowania za współorganizację wystawy "Leśne Fotografie 2014". Krośnieńska Biblioteka otrzymała także od RDLP album fotograficzny "Lasy państwowe w 90 odsłonach" wydany w 2014 roku z okazji jubileuszu 90-lecia Lasów Państwowych.

- Dyrektor RDLP w Krośnie uhonorował też Jacka Szarka, który otrzymał swoją podobiznę wykonaną przez znanego rysownika Jacka Frankowskiego. Miły upominek trafił także do rąk Edwarda Marszałka, rzecznika RDLP w Krośnie, komisarza konkursu "Leśne Fotografie", który - jako "siekiernik" i autor książki "Od siekiery, czyli wstęp do toporologii" - otrzymał od Macieja Szpiecha siekierę - mówi Joanna Łach.

Uczestnicy spotkania mogli też obejrzeć diaporamę "Przyroda Nadleśnictwa Baligród" z pięknymi zdjęciami Grzegorza Leśniewskiego i leśników z Nadleśnictwa Baligród oraz muzyką napisaną m.in. przez nadleśniczego Wojciecha Głuszko.

Ogólnopolski konkurs "Leśne Fotografie" organizowany jest od 2001 roku. Od 2007 otwarcie wystawy pokonkursowej odbywa się w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej w Krośnie (przy ul. Wojska Polskiego 41). Tegoroczna wystawa prezentowana będzie w Saloniku Artystycznym Biblioteki do 7 marca br - mówi Joanna Łach.

kbp/ms

  • autor: kbp/ms

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?