KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Zdrowe śniadanie daje moc! Przyłącz się do akcji PBW

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne Fot. PixaBay

We wtorek, 24 marca br. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka (ul. Grodzka 45B) rozpoczyna akcję edukacyjną z cyklu Biblioteczna Akademia Zdrowia, promując zdrowy styl życia. Akcja skierowana jest do uczniów krośnieńskich szkół gimnazjalnych.

REKLAMA


Tegoroczna edycja ma na celu zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w codziennej diecie ucznia. Akcja jednocześnie nawiązuje do zbliżającego się Światowego Dnia Zdrowia, które przypada na 7 kwietnia.

Wydarzenie skierowane jest do uczniów krośnieńskich szkół gimnazjalnych.

red.

 • autor: red.

1 komentarz

 • Tata

  Niestety problem jest duży i dotyczy nie tylko uczniów w Gimnazjum. Ja uważam, że problem dotyczy dzieci już najmłodszych. Mała świadomość rodziców i osób, które naszymi dziećmi powinny się zajmować. Aż rozpacz ogarnia, jak się okazuję, że rodzic, który dziecku zabrania jedzenia słodyczy (zabrania, czy też ogranicza spożywanie), rodzic, który na śniadanie dziecku daje kaszę z owocami lub kanapkę z warzywami, rodzic, który nie karmi dziecka hamburgerem, czy zestawem z McDonalda - taki rodzic jest uważany za DZIWAKA... :/
  Ale "tak jest prościej"... dać dziecku kanapkę z nutellą, masłem czekoladowym, miodem z plastiku... Dziecko zje, będzie się cieszyć... To nic, że będzie potem nadpobudliwe, niespokojne, zwiększy mu się prawdopodobieństwo otyłości, chorób serca w przyszłości... dzięki temu kiedyś zarobi lekarz na wizycie, koncern farmaceutyczny za leki, którymi będzie się trzeba faszerować... Czysty biznes... Co nam ze zdrowego społeczeństwa?
  Jemy chemię, trujemy się wszelakimi E-ileś tam - na własne życzenie.
  Kiedy ludzie "dorosną" i zaczną myśleć samodzielnie nad tym co robią. A to przecież wcale nie takie trudne...
  http://celebixy.pl/maska-na-ryj-i-zryj-24363

  PS. Dzięki redakcji, za podjęcie tematu. Dobrze byłoby go jeszcze pociąnąć - nie skończyć na akcji PBW.
  Pozdrawiam :)

  Zgłoś nadużycie Tata piątek, 20, marzec 2015 11:54 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?