Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Nilem do Chartumu - Krośnieńskie spotkania z podróżnikami

Nilem do Chartumu - Krośnieńskie spotkania z podróżnikami Fot. archiwum Tomasz Grzywaczewski

Kolejny raz gościem krośnieńskich spotkań z podróżnikami będzie Tomasz Grzywaczewski. Podczas prelekcji "Nilem do Chartumu" przedstawi Egipt w trzy lata po arabskiej wiośnie, Sudan Omara al-Baszira i starożytną Nubię. Zrelacjonuje wyprawę Nilem w stronę kraju Mahdiego - znanego polskim czytelnikom z przygód Stasia i Nel, a dzisiaj jednego z najbiedniejszych i najbardziej zamkniętych na zachodnie wpływy państw świata.

REKLAMAPrelekcja będzie opowieścią o kraju prawa szarijatu, leżącego na pograniczu muzułmańskiego kręgu cywilizacyjnego i "czarnej Afryki". O palonej słońcem pustyni i ciągnących się tysiącami kilometrów pustkowiach Sahelu, które u progu XXI w. próbują gospodarczo podbić… Chińczycy. Historii miejsca targanego wewnętrznymi konfliktami, ludobójstwem i dyktaturą, a jednocześnie pełnego przyjaznych ludzi.

Muzeum Rzemiosła zaprasza na spotkanie 11 maja 2015 r. o godz. 18.00 do Piwnicy PodCieniami, ul. Rynek 5 w Krośnie. Wstęp wolny. Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej Miasta Krosna.

Tomasz Grzywaczewski - doktorant w Katedrze Prawa Międzynarodowego i Stosunków Międzynarodowych Wydziału Prawa i Administracji UŁ specjalizujący się w problematyce quasi-państw. Jest najmłodszym w Polsce członkiem prestiżowego amerykańskiego The Explorers Club. Jako dziennikarz współpracował m.in. z Wprost i Dziennikiem Gazetą Prawną, publikował w Do Rzeczy, National Geographic Traveler, Reader’s Digest, Focus Historia, Explorers Web. Jest stałym współpracownikiem magazynu Podróże. Realizuje własne projekty reportersko-podróżnicze, w tym m.in. Long Walk Plus Expedition – wyprawę z Syberii do Indii śladami polskich uciekinierów z Gułagu i Dead Road 1953-2013 – wyprawę na Transpolarną Magistralę Kolejową, syberyjską kolej-widmo zw. Drogą Umarłych. Jest współautorem książki "Długi marsz do wolności" i autorem książki "Przez dziki Wschód" nagrodzonej nagrodą Magellana dla najlepszego reportażu podróżniczego 2012 r. Gościnnie publikował również w książkach innych autorów.

MRZwK
Fot. archiwum Tomasz Grzywaczewski

  • autor: MRZwK

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj