KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Fotografia Edyty Dufaj w BWA - wystawa

Biuro Wystaw Artystycznych oraz Liceum Plastyczne w Krośnie zaprasza 16 maja na wernisaż wystawy fotografii Edyty Dufaj. Początek o godzinie 18:15.

REKLAMA


-  wystawę trzeba koniecznie obejrzeć. 16 maja br. o godz. 18.15 w Galerii Biura Wystaw Artystycznych w Krośnie odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Edyty Dufaj, absolwentki Liceum Plastycznego w Krośnie z 2008 roku, stypendystki Fundacji Fulbrighta - mówi Zbigniew Gleń, Dyrektor Liceum Plastycznego w Krośnie.

Wystawa wpisuje się w szereg wydarzeń artystycznych związanych z Jubileuszem 35-lecia istnienia krośnieńskiego "Plastyka".

Urodzona w 1988 roku, Absolwentka Liceum Plastycznego im. Tadeusza Brzozowskiego w Krośnie. Ukończyła Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Laureatka wielu konkursów fotograficznych krajowych oraz międzynarodowych. W roku 2010 zdobyła Grand Prix V Ogólnopolskiego Biennale Fotografii - "Miasto i ludzie - dynamika" w Krośnie. W tym samym roku odbyła się jej pierwsza indywidualna wystawa fotograficzna pod hasłem "Granice rzeczywistości". W rok później została jedną z reprezentantek Polski w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym "Goldener Kentaur" organizowanym w Monachium. W 2012 roku została laureatką Grand Prix Międzynarodowego Biennale Fotografii Krajobrazu oraz pierwszej nagrody w kategorii "fotografia" konkursu organizowanego przez Magazyn Exklusiv. Otrzymała także wyróżnienie specjalne w Międzynarodowym Konkursie "Untouchable - Niedotykalne", a prace pokonkursowe zostały zaprezentowane podczas "Mediations Biennale I" w Poznaniu. Współpracuje jako fotograf z Akademią Tańca "Shock Mode", Teatrem Plejada z Krakowa, a także Theatre Monique Stalens z Paryża. Zobacz także: dufaj.prosite.com

Ekspozycję prac Edyty Dufaj zwiedzać można do 5 czerwca w BWA (ul. Kolejowa 1) od wtorku do piątku w godzinach od 10:00 do 17:00.

mg

  • autor: mg

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?