KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Premiera nowej płyty The Friends

Premiera nowej płyty The Friends Fot. archiwum

Na 31 maja planowana jest premiera najnowszej płyty The Friends, rock’n’rollowej grupy z Krosna.

REKLAMA


Krążek nosi tytuł "Rozkręć się mała" i zawiera 17 utworów. 10 z nich to covery znanych szlagierów m. in. "Apache" grupy The Shadows, "20 Flight Rock" Eddiego Cochrana czy też "One After 909" The Beatles. Pozostałe utwory to własne kompozycje grupy The Friends, okraszone mocnym big beatowym uderzeniem.

The Friends w 2011 roku wzięli na warsztat rock’n’rola, niemainstreamowy obecnie gatunek. Jak mówi Paweł Kafel, założyciel i frontman grupy - Nie ma niczego konceptualnie lepszego od rock n rolla. Muzyka, jak i rock n roll jako idea jest czymś trudnym do określenia. Jest to coś, co przetrwa jeżeli nawet się tak nie będzie nazywać. Nie wiemy czy jest sens, robimy to. Nie wiemy jak będziemy brzmieć za kilka lat. Rynek się zmienia zapotrzebowania też, nie spodziewamy się naiwnie wielkiego powrotu klasycznego rock n rolla. Bardziej poszukujemy złotego środka na umieszczenie go we współczesnych ramach.
Premiera płyty odbędzie się na kilku etapach. W niedzielę 31 maja w trakcie koncertu w Krośnie, będzie miała miejsce estradowa odsłona nowego materiału. Materiał został zrealizowany w studiu nagrań Roslyn w Róży koło Dębicy.

pp

  • autor: pp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?