KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Pracownia": Władysław Kandefer i Tadeusz Marszałek w BWA

Władysław Kandefer Władysław Kandefer Fot. Mikołaj Sikorski

Krośnieńskie BWA zaprasza na kolejną wystawę "Pracowni". 1 czerwca na ekspozycji poznamy sylwetki artystów: Władysława Kandefera - rzeźbiarza i Tadeusza Marszałka - malarza.

REKLAMA


Biuro Wystaw Artystycznych w Krośnie podjęło się wyjątkowego zadania. Z pomocą Krzysztofa Antosza, nauczyciela fotografii oraz siłami słuchaczy Studium Animatorów Kultury na kierunku fotografia rozpoczęto realizację wyjątkowego projektu, obliczonego na długie lata.


Władysław Kandefer. Fot. Michał Fiedeń

- Projekt ma za zadanie uwiecznić artystów krośnieńskich i ich pracownie. Zauważono, że takie przedsięwzięcie jest jak najbardziej celowe. Z minionych dziesięcioleci zachowały się śladowe ilości fotografii ukazujących nieżyjących już artystów krośnieńskich. Wszyscy zgodnie powtarzają - jaka szkoda, że nikt nie wykonał bodaj pojedynczych fotografii - byłby to wyjątkowy ślad historii życia artystycznego w naszym regionie. Mając na względzie dobro kultury niematerialnej, która powinna zostać zachowana dla przyszłych pokoleń podjęliśmy to wyzwanie. Spodziewamy się rokrocznie odwiedzać pracownie kolejnych artystów i przy pomocy fotografii uwiecznić na zawsze postacie i atmosferę ich miejsc twórczych - informuje Biuro Wystaw Artystycznych w Krośnie.


Tadeusz Marszałek. Fot Gabriela Szubert

Aktualna wystawa pokazuje sylwetki twórców: Władysława Kandefera - rzeźbiarza i Tadeusza Marszałka - malarza.


Tadeusz Marszałek. Fot. Krzysztof Antosz

Spotkanie z bohaterami tegorocznej sesji fotograficznej odbędzie się 1 czerwca 2015 roku o godzinie 12.30 w siedzibie BWA w Krośnie przy ul. Kolejowej 1. Wystawę zwiedzać można od 21 maja do 3 czerwca 2015 roku.

bwa

  • autor: bwa

1 komentarz

  • Krystyna Marcinkowska

    Jestem pod wrażeniem!Pan Kandefer uczył nas w szkole w Miejscu -Piastowym w roku1963-66 wspaniały nauczyciel pamiętam Go mamy razem zdjęcie klasowe!pozdrawiam bardzo serdecznie !

    Zgłoś nadużycie Krystyna Marcinkowska środa, 27, maj 2015 16:36 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?