KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Biblioteka zaprasza na wakacje

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Krośnieńska Biblioteka Publiczna w Krośnie, jak co roku, organizuje w czasie wakacji ciekawe zajęcia dla dzieci i młodzieży. Na wakacyjne spotkania z książką, konkursy literackie i plastyczne, dobrą zabawę i miłe spędzenie wolnego czasu zapraszamy do Oddziału dla Dzieci i filii miejskich.  

REKLAMA


Uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Krosna i powiatu krośnieńskiego zapraszamy do udziału w konkursie na opowiadanie fantastyczne z Krosnem w treści - "Fantastyczne Krosno!". Organizatorami konkursu są: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich - Oddział w Krośnie oraz Krośnieńska Biblioteka Publiczna.

"Egzotyczne wakacje", czyli wakacyjne spotkania dla uczniów szkół podstawowych zorganizuje Oddział dla Dzieci. Uczestnicy zajęć poznawać będą egzotyczne miejsca na Ziemi. Nie zabraknie też gier, zabaw i konkursów. W Oddziale dla Dzieci ogłoszone zostaną dwa konkursy: literacki - "Przepis na udane wakacje, czyli wakacyjna humoreska" oraz plastyczny - "Na skrzydłach wyobraźni - projekt okładki wakacyjnej książki".  

Filia nr 1 w Polance zaproponuje zajęcia pod hasłem "Po prostu lato". W programie głośne czytanie książki Krystyny Drzewieckiej "Banda z Uroczyska" i konkursy plastyczne.  Filia nr 2 w Suchodole zaprasza na "Wakacje na bezludnej wyspie", w oparciu o książki "Robinson Crusoe" Daniela Defoe i "Wyspa skarbów" Roberta Louisa Stevensona. W Filii odbywać się będą zajęcia plastyczne pod hasłem "Pracownia plastyczna". W Filii nr 3 wakacyjne spotkania wprowadzą najmłodszych czytelników w świat magii i czarów, zajęcia zorganizowane zostaną pod hasłem "Czary mary i wakacje". W programie czytanie książek z serii "Magiczne baletki" Darcey Russell oraz zajęcia plastyczne, gry i zabawy.

"Na końcu języka" - to hasło wakacyjnych spotkań w Filii nr 4. Na uczestników czekają m.in. potyczki ortograficzne, zabawy w skojarzenia słowne, zabawy z chustą Klanzy i wiele innych atrakcji. Zajęcia w Filii nr 4 odbywać się będą w oparciu o książki polskich autorów piszących dla dzieci i młodzieży: Agnieszki Frączek, Renaty Piątkowskiej, Marcina Brykczyńskiego (np. "Ni pies, ni wydra"), Joanny Olech (np. "Trudne słówka") i Grzegorza Kasdepke.

Filia nr 5 w dzielnicy Białobrzegi przygotowała spotkania pod hasłem "Brzechwa na wakacje". W programie zajęcia plastyczne i czytanie wierszy Jana Brzechwy. Miłośników filmów i bajek animowanych na "Wesołe wakacje" zaprasza Filia nr 6-Centrum Multimedialne. W programie projekcje bajek, m.in. "Zaplątani", "Jak wytresować smoka 2", "Kraina Lodu", "Smerfy". Filia nr 7 w Turaszówce przygotowała spotkania pod hasłem "Zaczarowany świat Walta Disney’a" i zaprasza najmłodszych na czytanie bajek, m.in. "Król Lew", "Arielka mała syrenka", "Kubuś Puchatek", "Kopciuszek", "Królewna Śnieżka i siedmiu Krasnoludków".

Udział w zajęciach proponowanych przez Krośnieńską Bibliotekę Publiczną jest bezpłatny. Gorąco zapraszamy! Na pewno nikt nie będzie się nudził i każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.

Szczegółowy program wakacyjnych zajęć w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej znajduje się na stronie internetowej Biblioteki - www.kbp.krosno.pl.

jw/kbp

  • autor: jw/kbp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?