Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

"Dwa oblicza" - wystawa prac Renaty Pelczar i Beaty Szajny

Krośnieńska Biblioteka Publiczna zaprasza na wystawę prac Renaty Pelczar i Beaty Szajny "Dwa oblicza". Ekspozycja w Saloniku Artystyczny KBP przy ul. Wojska Polskiego 41 oglądać można do 5 września 2015. Wstęp wolny.

REKLAMARenata Pelczar jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Piotra Michałowskiego w Rzeszowie oraz Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Maluje głównie pejzaże i martwą naturę. Posługuje się techniką olejną, ale także akwarelą i pastelą olejną. Wykonuje też rysunki ołówkiem. Swoje prace prezentowała na wielu wystawach, m.in. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie, w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, w Filii nr 4 Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie, w galerii Muzeum Miejskiego w Stropkovie na Słowacji.

W 2004 r. otrzymała III nagrodę w przeglądzie twórczości organizowanym przez Stowarzyszenie Kulturalne "Dębina" w Krościenku Wyżnym. Natomiast cykl rysunków pt. "Zwierciadło" został w 2012 r. nominowany do nagrody Jerzego Panka za najlepszy dyplom roku Uniwersytetu Rzeszowskiego. Pracuje w zespole redakcyjnym czasopisma "Prządki", miesięcznika wydawanego przez Gminę Korczyna. Wykonuje ilustracje i pisze teksty poświęcone osobom utalentowanym artystycznie. Od 2013 r. jest członkiem Rady Programowej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Korczynie. Za swoją działalność społeczną i kulturalną uhonorowana została w 2005 r. medalem "Zasłużony działacz kultury", nadanym przez Ministra Kultury Rzeczypospolitej Polskiej Waldemara Dąbrowskiego.

Beata Szajna ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Piotra Michałowskiego w Rzeszowie, jest absolwentką Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Od kilkunastu lat pracuje jako projektantka w Krośnieńskich Hutach Szkła. Szklane kolekcje jej autorstwa były wielokrotnie nagradzane i wyróżniane (otrzymała m.in. nagrodę Złote Ville 2014 w kategorii szkło dekoracyjne za linię trzech wazonów "Moly" i wyróżnienie Dobry Design 2015 za karafkę z kolekcji "Vinoteca"). Jej prace znajdują się na stałej wystawie szkła w Muzeum Podkarpackim w Krośnie.

Szklane dzieła prezentowane były na wielu ekspozycjach krajowych i zagranicznych. B. Szajna zajmuje się też malarstwem i rysunkiem. Jej ulubione techniki malarskie to: olej, akwarela i pastela olejna. Rysunki wykonuje ołówkiem. Za akwarele dwukrotnie otrzymała III nagrodę w XVI i XVII Międzywojewódzkim Konkursie Akwareli im. Mariana Strońskiego "Ściana Wschodnia" w Rzeszowie. Brała udział w wielu wystawach, swoje prace prezentowała m.in. w Galerii Miejskiej w Rzeszowie, w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, w restauracji Royal Hall w Krośnie i w Gminnej Bibliotece Publicznej w Iwoniczu-Zdroju.

kbp

  • autor: kbp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj