KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Warsztaty z gwiazdą jazzu dla młodych wokalistów z podkarpackiego

PODKARPACIE: Już tylko do 7 września br. wokaliści pochodzący z terenów wiejskich z województwa Podkarpackiego, mogą przesyłać swoje zgłoszenia do udziału w warsztatach z legendą jazzu - Deborah Brown. Organizatorem warsztatów jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

REKLAMA


Młodzi wokaliści w wieku 18-30 lat zamieszkujący lub pochodzący z terenów wiejskich, będą mogli doskonalić swoje umiejętności pod okiem amerykańskiej gwiazdy Deborah Brown. Bezpłatne warsztaty odbędą się 15-18 września br. w Szczecinie. Aby wziąć w nich udział, należy przesłać swoje zgłoszenie na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , przesyłając wypełniony formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie www.efrwp.pl, wraz z max. 2 nagraniami MP3, prezentującymi umiejętności kandydata.

Na zakończenie dwudniowych warsztatów odbędzie się koncert w ramach konferencji z okazji 25-lecia Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej i otwarcia Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie. Rekrutacja trwa do 7 września br.

Deborah Brown w swojej bogatej biografii ma współpracę z tak znakomitymi jazzmanami jak: Clark Terry, Joanny Griffin, Michelle LeGrand, "Toots" Thielemans, Kenny Drew czy Roy Hargrove. Jej stały kwartet "JAZZ 4 JAZZ" współtworzyli niegdyś Horace Parlan, Red Mitchell i Ed Thigpen, a jako o dodatkowym, istotnym fakcie z jej kariery warto wspomnieć o zrealizowanym programie telewizyjnym dla UNICEFU wraz legendami amerykańskiego kina Audrey Hepburn i Rogerem Moore. Polskim melomanom wokalistka z pewnością znana jest z płyty "Double Trouble" nagranej wspólnie ze Zbigniewem Namysłowskim pod koniec lat osiemdziesiątych.

- Śpiewać, grać, tworzyć muzykę z gwiazdą takiego formatu jaką jest Deborah Brown... Naprawdę szczerze zazdroszczę uczestnikom tych warsztatów. Ale o to właśnie chodzi w działaniach podejmowanych przez naszą Fundację. Dajemy młodzieży mieszkającej w małych miejscowościach szansę, o jakiej niejeden młody człowiek z miasta może jedynie pomarzyć. Dzieci i młodzież ze wsi nie są wcale gorsze i mniej utalentowane. Cieszę się i wierzę w to mocno - bo tak jest na każdych naszych muzycznych spotkaniach - że kolejna odsłona organizowanych przez nas warsztatów jazzowych odkrywa nowe muzyczne talenty - mówi Marek Zagórski, Prezes Zarządu Fundacji EFRWP.
 
Więcej informacji o projekcie znajdziecie na stronie www.efrwp.pl

ał/itbc

  • autor: ał/itbc

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?