Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl

Wystawa malarstwa Maryli Ciepieli w Saloniku Artystycznym KBP

Wystawa malarstwa Maryli Ciepieli w Saloniku Artystycznym KBP Autor: Maryla Ciepiela

Krośnieńska Biblioteka Publiczna zaprasza 9 września na otwarcie wystawy malarstwa Maryli Ciepieli. Początek o godzinie 17:00 w Saloniku Artystycznym przy ul. Wojska Polskiego.

REKLAMAMaryla Ciepiela urodziła się w Przewozie (woj. lubuskie). W 1975 roku zamieszkała na stałe w Krośnie. Od dziecka malowała i marzyła o nauce w szkole plastycznej. Dopiero po kilkudziesięciu latach udało jej się zrealizować dziecięce marzenia - zaczęła malować.

Jej pierwsze prace powstawały w pracowni plastycznej działającej przy krośnieńskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Kolejne obrazy malowała w Otwartej Pracowni RCKP w Krośnie, pod kierunkiem artysty plastyka Niny Rostkowskiej. Malowanie jest jej wielką pasją, której oddaje się z największą przyjemnością. Maluje farbami olejnymi i akrylami. Tematami jej prac są: martwe natury, pejzaże, scenki z życia codziennego, czasami portrety.

Brała udział w "Przeglądach Plastyki" organizowanych przez RCKP w Krośnie. Uczestniczyła też w trzech edycjach Wojewódzkiej Wystawy Malarstwa Nieprofesjonalnego w Rzeszowie. Od 2008 roku swoje prace prezentuje podczas wystaw podsumowujących dorobek artystyczny Otwartej Pracowni RCKP w Krośnie. Jej obrazy wystawiane były też w czasie Karpackiego Biennale Sztuki w Krośnie. Miała dotychczas dwie wystawy indywidualne: w 2012 roku w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie oraz w 2014 roku w Galerii "Pasaż" w Iwoniczu-Zdroju.

kbp

  • autor: kbp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj