KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W RCKP: Żarty się skończyły!

W RCKP: Żarty się skończyły! Fot. Paweł Janicki / www.teatrzabrze.pl

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, zaprasza 27 października na surrealistyczna komedia o kompleksach pewnego Polish-American, czyli Amerykanina polskiego pochodzenia. Spektakl biletowany.

REKLAMA


Bohater ukrywa swoje korzenie przed demoniczną szefową złośliwie tropiącą ślady polskości. Zmęczony jej podejrzliwością Jasiu, za namową wuja Romana, postanawia podawać się za Irlandczyka, bo "Irlandczyków wszyscy lubią". Okazuje się jednak, że ukrywanie prawdziwej tożsamości nie jest wcale takie proste.

Kontrowersyjna, zwłaszcza dla amerykańskiej Polonii, sztuka Davida Ivesa (pseudonim Dawida Roszkowskiego, dramatopisarza polskiego pochodzenia) bije rekordy popularności na amerykańskich scenach od Salt Lake City w Utah, po Houston, Chicago i Nowy Jork.
W Polsce inscenizację Macieja Podstawnego doceniono na XIV Ogólnopolskim Festiwalu Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość przedstawiona" w Zabrzu (nagroda za reżyserię oraz nagrody aktorskie dla Anny Koniecznej, Jarosława Karpuka oraz Dariusza Niebudka).

Jasiu albo Polish Joke / Teatr Nowy w Zabrzu
wtorek, 27.10.2015 r. godz. 19.00
Sala widowiskowa RCKP - Krosno, ul. Kolejowa 1

Bilet: 15 zł.
Przy zakupie biletów na Krośnieńskie Spotkania Teatralne: 10 zł.

Kasa biletowa RCKP Krosno, ul. Kolejowa 1. Tel. 13 43 218 98 w. 159, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Bilety można nabyć: poniedziałek - piątek w godzinach od 10.00 do 13.00 oraz od 14.30 do 17.30, w soboty od 10.00 do 14.00, a także godzinę przed wydarzeniem.

rckp

  • autor: RCKP

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?