KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Impresje wewnętrzne... Wystawa w KBP

Od 13 stycznia w Saloniku Artystycznym Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie będą prezentowane prace plastyczne pacjentów Dziennego Oddziału Psychiatrycznego oraz Oddziału Terapii Uzależnienia od Alkoholu krośnieńskiego szpitala.

REKLAMA


"Impresje wewnętrzne" to tematyka prac wykonanych przez pacjentów.

Na wystawie będzie można zobaczyć pejzaże wewnętrzne, krajobrazy prowansalskie, polne drogi, ale również portrety tancerek flamenco czy statecznych dam. Zaprezentowane zostanie także rękodzieło.

Podczas pracy twórczej pacjenci mieli okazję pokazania siebie od wewnętrznej strony, często skrytej dla ogółu. Na prezentowanych pracach pojawiają się między innymi odniesienia religijne, sportretowane są ważne dla pacjenta osoby.

Wystawa ma charakter intymny. W ruchu pędzla uwidocznionego na płótnach są zaklęte myśli, troski oraz radości dnia codziennego.

Część z tych prac pozostała anonimowa. Założeniem projektu było ukazanie świata wewnętrznych przeżyć, zaś do twórcy należała decyzja, czy będzie je sygnował własnym nazwiskiem.

Obrazy stworzone w warunkach szpitalnych niejednokrotnie opowiadają o żmudnej walce z chorobą To zapisek dochodzenia do zdrowia i trzeźwości.

Wystawa ma ukazać, że wrażliwość twórcza jest niezależna od choroby, wieku czy trudnej sytuacji życiowej. Jednocześnie staje się wskazówką dla pacjenta, że świat zewnętrzny jest niezwykle barwny i ma wiele punktów odniesień, innych niż choroba i uzależnienie.

Wystawa będzie czynna w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej do 6 lutego br. Wernisaż i spotkanie z autorami prac odbędzie się 13 stycznia br., o godz. 17: 00 w Saloniku Artystycznym Biblioteki przy ul. Wojska Polskiego 41.

Sponsorem wystawy jest Firma Szkoleniowo-Doradcza AVENHANSEN z Krakowa.

al

  • autor: al

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?