KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Good morning Vietnam i ... Kambodża też" - krośnieńskie spotkania z podróżnikami

"Good morning Vietnam i ... Kambodża też" - krośnieńskie spotkania z podróżnikami Fot. archiwum Bartłomiej Wadas

Prelekcją Bartłomieja Wadasa "Good morning Vietnam i ... Kambodża też" rozpoczyna się tegoroczna edycja "krośnieńskich spotkań z podróżnikami". Najbliższe już 25 stycznia. Wstęp wolny.

REKLAMA


Podróżnik zaprasza na opowieść o dalekiej Azji. Tym razem odwiedzimy najbogatsze państwo świata, spędzimy noc w nigdy nie zasypiającym Bangkoku, obejrzymy jeden z cudów świata czyli Angkor Wat. Popłyniemy łodzią w głąb delty Mekongu, sprawdzimy czy w Sajgonie jest aż taki sajgon.

Wykąpiemy się w Morzu Południowochińskim. Będziemy jednymi z 45 milionów użytkowników wietnamskich motorków. Wejdziemy w głąb tuneli Vietkongu, zdobędziemy słynne Hamburger Hill. Oglądniemy plantacje ryżu.

Piwnica PodCieniami (Rynek 5) zapraszamy w podróż do Kataru, Tajlandii, Kambodży i Wietnamu. To blisko 9000 kilometrów od Polski. Spotkanie odbędzie się 25 stycznia 2016 r., o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Bartłomiej Wadas (Gliwice) - rocznik 1975. Z wyboru nigdy nie należał do organizacji propagujących turystykę górską. W turystyce, podróżach i wyprawach ukierunkowany przede wszystkim na wschód. W 2003 roku założył i do dnia dzisiejszego prowadzi stronę internetową www.beskid-niski.pl. Współautor przewodnika turystycznego "Beskid Niski. Od Komańczy do Wysowej". Miłośnik gór wszelakich, a przede wszystkim Beskidu Niskiego. Jako podróżnik amator odwiedził w ostatnich latach Wietnam, Kambodżę, Gwatemalę, Nikaraguę, Honduras, Salwador, Tajlandię, Malezję, Singapur, Indie, Uzbekistan i Gruzję. Ponadto pasjonat lotnictwa, od blisko 30 lat kibic Piasta Gliwice. Miłośnik dobrej książki.

Organizatorem spotkań jest Muzeum Rzemiosła w Krośnie. Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej Gminy Miasto Krosno.

MRZwK
Fot. archiwum Bartłomiej Wadas

  • autor: MRZwK

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?