KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Takashi Yamamoto na Pleyelu - koncert w muzeum

Muzeum Podkarpackie w Krośnie zaprasza 11 lutego do udziału w koncercie "TAKASHI YAMAMOTO NA PLEYELU". Japoński muzyk zagra na zabytkowym fortepianie Pleyela . Początek o godzinie 17:00. Cena biletu: 10 zł.

REKLAMA


Takashi Yamamoto urodził się 12 kwietnia 1983 r. w Nagano. Jest absolwentem z wyróżnieniem wydziału muzyki uniwersytetu Toho w Tokio. Obecnie studiuje w Warszawskiej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina, w klasie fortepianu Piotra Palecznego.

Uzyskał trzecią nagrodę w LVI Międzynarodowym Konkursie Muzycznym "Praska Wiosna" oraz "Nagrodę specjalną im. Valentiny Kamenikovej" dla najmłodszego finalisty konkursu (2004 r.). Jest laureatem piątej nagrody VI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy (2004 r.) oraz pierwszej nagrody i nagrody specjalnej za najlepsze wykonanie Chopina na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Seilera w Kitzingen w maju 2005 r. W październiku 2005 r. zdobył czwarte miejsce na XV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Program koncertu:
- 2 Polonezy op.40,
- Walc Es-dur op.18,
- Mazurki op.67,
- Scherzo b-moll op.31,
- Fantazja-Impromptu cis-moll op.66,
- Walc As-dur op.42,
- Mazurki op.59,
- Polonez As-dur op.53,

Koncert poprowadzi: Ewa Cisowska

tp/mp

  • autor: tp/mp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?