KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Weź udział w I Turnieju Sztuki Recytatorskiej Krosno-Jasło-Sanok. Trwają zapisy

W obliczu coraz szybciej rosnącej siły ubożenia języka ojczystego, chcąc zachować czar polskiej mowy, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, Jasielski Dom Kultury oraz BWA Galeria Sanocka pragną zaprosić uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w pierwszej edycji Turnieju Sztuki Recytatorskiej "Poszukiwania".

REKLAMA


Impreza jest nowym wydarzeniem, spajającym w słownej rywalizacji trzy podkarpackie miasta: Krosno, Jasło i Sanok. Dla miłośników kultury żywego słowa może zatem stać się okazją do konfrontacji umiejętności z rówieśnikami z sąsiednich miast. Czym zatem jest Turniej Sztuki Recytatorskiej "Poszukiwania"?
 
To konkurs dedykowany literaturze współczesnej, tworzonej w latach 1956 - 2014. Eliminacje powiatowe w Krośnie odbędą się 17 marca 2016 roku, a termin zgłoszeń upływa 3 marca.
 
W tym samym czasie będą miały miejsce, korespondujące z krośnieńską imprezą, zmagania konkursowe w powiatach jasielskim oraz sanockim. Wyłonieni zwycięzcy etapów powiatowych zostaną nominowani do finału, który w tym roku odbędzie się w dniach 7-8 kwietnia, w RCKP w Krośnie. Poza częścią konkursową, organizatorzy zaplanowali warsztaty sztuki recytatorskiej dla uczniów oraz nauczycieli, a także spektakle teatralne.

Zobacz: regulamin oraz kartą zgłoszenia.

aj

  • autor: aj

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?