Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Malarstwo Mirosława Hawrylca. Wystawa w KBP

Krośnieńska Biblioteka Publiczna zaprasza 9 marca na otwarcie wystawy malarstwa Mirosława Hawrylca. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17:00 w saloniku artystycznym biblioteki.

REKLAMAMirosław Hawrylec (ur. w 1960 r.), autochtoniczny twórca mieszkający w Mokrem k. Sanoka. Malarz samouk. Pierwszy obraz namalował w 1985 r., ale tryb życia nie zawsze pozwalał mu na zajmowanie się sztuką. Obecnie tworzy w swojej niewielkiej pracowni.

Brał udział w wielu wystawach i konkursach. Swoje prace prezentował podczas "Konkursów Plastyki" i "Karpackich Biennale Sztuki" w Krośnie (1993-2016) oraz na "Festiwalu Filmu Karpackiego" w Rzepniku i Cisnej. Ostatnio w Sanockim Domu Kultury miał indywidualną wystawę malarstwa.

M. Hawrylec swoją twórczością nawiązuje do kultury i religii lokalnych społeczności. Jego malarstwo jest próbą uchwycenia świata, który przeminął, jak również problemów dnia dzisiejszego. W jego obrazach odnajdziemy sceny rodzajowe z życia dawnych (i obecnych) mieszkańców Podkarpacia, pejzaże cerkiewne, bieszczadzkie krajobrazy czy też architekturę podkarpackich miasteczek. Jednak twórczość M. Hawrylca nie ogranicza się do problematyki regionalnej. Częste wyjazdy do krajów skandynawskich zaowocowały serią pejzaży norweskich, a refleksje egzystencjalne skłoniły do płócien o charakterze mistyczno-fantastycznym. Obrazy M. Hawrylca często wyróżnia szczególny kontrast mroku i światła, a także obecność tzw. brudnych kolorów.

9 marca (środa) 2016 r., godz. 17:00,
salonik artystyczny biblioteki,
ul. Wojska Polskiego 41.

kbp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj