KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Malarstwo Mirosława Hawrylca. Wystawa w KBP

Krośnieńska Biblioteka Publiczna zaprasza 9 marca na otwarcie wystawy malarstwa Mirosława Hawrylca. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17:00 w saloniku artystycznym biblioteki.

REKLAMA


Mirosław Hawrylec (ur. w 1960 r.), autochtoniczny twórca mieszkający w Mokrem k. Sanoka. Malarz samouk. Pierwszy obraz namalował w 1985 r., ale tryb życia nie zawsze pozwalał mu na zajmowanie się sztuką. Obecnie tworzy w swojej niewielkiej pracowni.

Brał udział w wielu wystawach i konkursach. Swoje prace prezentował podczas "Konkursów Plastyki" i "Karpackich Biennale Sztuki" w Krośnie (1993-2016) oraz na "Festiwalu Filmu Karpackiego" w Rzepniku i Cisnej. Ostatnio w Sanockim Domu Kultury miał indywidualną wystawę malarstwa.

M. Hawrylec swoją twórczością nawiązuje do kultury i religii lokalnych społeczności. Jego malarstwo jest próbą uchwycenia świata, który przeminął, jak również problemów dnia dzisiejszego. W jego obrazach odnajdziemy sceny rodzajowe z życia dawnych (i obecnych) mieszkańców Podkarpacia, pejzaże cerkiewne, bieszczadzkie krajobrazy czy też architekturę podkarpackich miasteczek. Jednak twórczość M. Hawrylca nie ogranicza się do problematyki regionalnej. Częste wyjazdy do krajów skandynawskich zaowocowały serią pejzaży norweskich, a refleksje egzystencjalne skłoniły do płócien o charakterze mistyczno-fantastycznym. Obrazy M. Hawrylca często wyróżnia szczególny kontrast mroku i światła, a także obecność tzw. brudnych kolorów.

9 marca (środa) 2016 r., godz. 17:00,
salonik artystyczny biblioteki,
ul. Wojska Polskiego 41.

kbp

  • autor: kbp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?