KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Elen" z Krosna nagrodzona w USA

"Elen" z Krosna nagrodzona w USA Fot. archiwum

Pochodzący z Krosna projekt akustyczny "Elen" wygrał swoją kategorię (folk/singer-songwriter) w Akademia Music Awards w USA za EP "Crowded arms".

REKLAMA


Akademia Music Awards promuje nowych artystów muzycznych, nagradzając ich w poszczególnych kategoriach. Certyfikat dla projektu "Elen" tworzonego przez Radka Łapkę i Anitę Gajdę zobaczycie tutaj: www.theakademia.com

Projekt akustyczny "Elen" powstał na początku 2011 roku. W jego skład wchodzą dwie osoby, pomysłodawca i założyciel - Radek Łapka (gitara, wokal) i wokalistka Anita Gajda. Połączyło ich wspólne granie i koncertowanie z kapelą Elenkey z Krosna.

- Najważniejszym elementem spajającym i dającym pomyślny efekt w projekcie Elen było wzajemnie zrozumienie muzyczne, jak również entuzjastyczne podejście do pomysłów i aranżacji - mówią o sobie artyści.

Pierwsze nagrania powstały w lutym 2011 roku.

Były to kiepskiej jakości nagrania domowe, byśmy na początek sami przekonali się, jak to brzmi. Wspólne nagrywanie rodziło nowe pomysły i aspirację, kawałków zaczęło przybywać i wtedy na naszej drodze stanęli Grzegorz Łuc i Tymek Oleniacz (związani muzycznie i koncertowo z Elenkey) - wspomina Radek Łapka.

Grzegorz udostępnił studio nagrań w swoim domu, a następnie z pomocą Tymka wyprodukowali kolejne kawałki. Próbki ich twórczości możecie odsłuchać - tutaj.

- Nagraliśmy autorskie utwory, stworzone w mojej głowie, które Anita wypełniła pięknym wokalem. Muszę dodać, że tekst, jak i linia wokalna do kawałka "Good news" są autorstwa Anity, a i nie ujmując nic Tymkowi, on dopisał II zwrotkę. Projekt zapewne nie poprzestanie na tych nagraniach. Mamy nadzieję na niebawem kolejną sesję - podsumowuje Radek Łapka.

red.

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?