Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

"Elen" z Krosna nagrodzona w USA

"Elen" z Krosna nagrodzona w USA Fot. archiwum

Pochodzący z Krosna projekt akustyczny "Elen" wygrał swoją kategorię (folk/singer-songwriter) w Akademia Music Awards w USA za EP "Crowded arms".

REKLAMAAkademia Music Awards promuje nowych artystów muzycznych, nagradzając ich w poszczególnych kategoriach. Certyfikat dla projektu "Elen" tworzonego przez Radka Łapkę i Anitę Gajdę zobaczycie tutaj: www.theakademia.com

Projekt akustyczny "Elen" powstał na początku 2011 roku. W jego skład wchodzą dwie osoby, pomysłodawca i założyciel - Radek Łapka (gitara, wokal) i wokalistka Anita Gajda. Połączyło ich wspólne granie i koncertowanie z kapelą Elenkey z Krosna.

- Najważniejszym elementem spajającym i dającym pomyślny efekt w projekcie Elen było wzajemnie zrozumienie muzyczne, jak również entuzjastyczne podejście do pomysłów i aranżacji - mówią o sobie artyści.

Pierwsze nagrania powstały w lutym 2011 roku.

Były to kiepskiej jakości nagrania domowe, byśmy na początek sami przekonali się, jak to brzmi. Wspólne nagrywanie rodziło nowe pomysły i aspirację, kawałków zaczęło przybywać i wtedy na naszej drodze stanęli Grzegorz Łuc i Tymek Oleniacz (związani muzycznie i koncertowo z Elenkey) - wspomina Radek Łapka.

Grzegorz udostępnił studio nagrań w swoim domu, a następnie z pomocą Tymka wyprodukowali kolejne kawałki. Próbki ich twórczości możecie odsłuchać - tutaj.

- Nagraliśmy autorskie utwory, stworzone w mojej głowie, które Anita wypełniła pięknym wokalem. Muszę dodać, że tekst, jak i linia wokalna do kawałka "Good news" są autorstwa Anity, a i nie ujmując nic Tymkowi, on dopisał II zwrotkę. Projekt zapewne nie poprzestanie na tych nagraniach. Mamy nadzieję na niebawem kolejną sesję - podsumowuje Radek Łapka.

red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj