KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

1050-lecie Chrztu Polski w Muzeum Podkarpackim

Kiedy pojawiło się chrześcijaństwo na ziemiach polskich? Muzeum Podkarpackie w Krośnie zaprasza na spotkanie muzealne z prof. dr hab. Michałem Parczewskim z okazji 1050-lecia Chrztu Polski. Temat spotkania to “Pierwsi chrześcijanie na północ od Karpat i Sudetów”.

REKLAMA


Pierwsi chrześcijanie na nasze ziemie przybyli w czasach Chrztu Polski czy 100 lat wcześniej, gdy w Państwie Wielkomorawskim akcję misyjną prowadzili Cyryl i Metody? A może śladów najstarszych wyznawców Chrystusa na terenach Polski trzeba poszukać zdecydowanie wcześniej? Intrygującą hipotezę na ten temat przedstawi prof. dr hab. Michał Parczewski podczas wykładu w Muzeum Podkarpackim w Krośnie.

Spotkanie odbędzie się 5 kwietnia (wtorek), o godzinie 17.00, w Pałacu Biskupim (ul. Piłsudskiego 16).
 
Prof. dr hab. Michał Parczewski - Archeolog specjalizujący się w okresie średniowiecza, początkach kultury słowiańskiej w Polsce i wczesnośredniowiecznym osadnictwie w Karpatach. Pracował w Zakładzie Archeologii Średniowiecza i Czasów Nowożytnych Instytutu Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Obecnie jest kierownikiem Zakładu Archeologii Średniowiecza Instytutu Archeologii Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Członek Komitetu Słowianoznawstwa PAN oraz Komitetu Nauk Pra- i Protohistorycznych PAN.
Kierował badaniami archeologicznymi na wielu stanowiskach w Karpatach, na obszarze Małopolski i Śląska. Brał udział w ekspedycjach archeologicznych, m.in. w Bułgarii w latach 1979-1982 oraz na Spitsbergenie w 1982 r. Autor wielu publikacji naukowych.

tp/pd

  • autor: tp/pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?