Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Pisarz z tajemniczą walizką… Rafał Witek na spotkaniu z czytelnikami

Pisarz z tajemniczą walizką… Rafał Witek na spotkaniu z czytelnikami Fot. KBP

22 kwietnia, w przeddzień Światowego Dnia Książki, autor powieści, opowiadań, wierszy i słuchowisk radiowych, Rafał Witek spotkał się z uczniami czwartych klas trzech krośnieńskich szkół podstawowych: nr 4, 6 i 14.

REKLAMAOd początku spotkania młodzi czytelnicy stali się jego aktywnymi uczestnikami. Pisarz zaproponował zabawę: dzieci losowały schowane w walizce kule z numerami, a później musiały odpowiedzieć na pytania lub wykonać jakieś zadania. Zabawa była pretekstem do przekazania przez pisarza informacji o swoich książkach. Napisał ich do tej pory, jak policzyły dzieci, dwadzieścia cztery. Najnowsza, pt. "Dobry pies", ukaże się jesienią. Za swoją twórczość był wielokrotnie nagradzany, m.in. tak prestiżowymi nagrodami jak: nagroda im. Astrid Lindgren czy nagroda im. Kornela Makuszyńskiego.

Rafał Witek "podał receptę" na idealną opowieść. - Zanim zaczniecie pisać, musicie odpowiedzieć sobie na pięć pytań: kto jest bohaterem, co mu się przydarza, kto mu pomoże lub nie pomoże, jaki będzie efekt tych działań i jak to się skończy. Wtedy możecie zacząć pisać - mówił.

Odpowiadając na pytania dzieci zdradził, że kiedy był dzieckiem, wcale nie chciał zostać pisarzem, tylko hokeistą. Ale kiedy otrzymał za zadanie napisać wiersz o wiośnie, okazało się, że to całkiem fajne zajęcie. Tak pisanie stało się jego zawodem. O tym, że pisarzowi udało się zdobyć nowych czytelników swoich książek, świadczyć może kolejka kilkudziesięciu osób, które na zakończenie spotkania czekały z książkami na jego autograf.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Literackie Odsłony" przy wsparciu finansowym Gminy Miasto Krosno.

mm

  • autor: mm

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj