Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Trabantami i Maluchem przez Australię - spotkanie z podróżnikiem

Trabantami i Maluchem przez Australię - spotkanie z podróżnikiem Fot. archiwum

W maju gościem krośnieńskich spotkań z podróżnikami będzie Marcin Obałek. Wystąpi on z prelekcją pt. "Transtrabant - Trabantami i maluchem przez Australię".

REKLAMAPodczas spotkania podróżnik podzieli się wrażeniami z udziału w australijskim etapie międzynarodowej wyprawy na Antypody. Grupa składająca się z dziewięciu osób z Czech, Słowacji i Polski zasiadła za kierownicami żółtych pojazdów z minionych dekad: dwóch Trabantów, Fiata 126p i dwóch motocykli. Swoją ekspedycję rozpoczęli w Perth, a zakończyli w Darwin. Przez kilka miesięcy pokonali ponad 6 tysięcy kilometrów bezdroży, od wybrzeży Oceanu Indyjskiego po Ocean Spokojny.

Była to kontynuacja większego projektu, "Trabantami na koniec świata", czeskiego łowcy przygód i dziennikarza, Dana Pribána, w ramach którego flota czeskich trabantów zdobyła Afrykę, Azję Środkową i Amerykę Południową.

O swojej podróży maluchem po Australii podróżnik opowie 16 maja, o godz. 18.00, w Piwnicy PodCieniami (Rynek 5 w Krośnie). Organizatorem spotkania jest Muzeum Rzemiosła w Krośnie. Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej miasta.

Marcin Obałek to wprawiony podróżnik. Realizuje projekty edukacyjne Akademii Podróżowania oraz Podlaski Festiwal Kultur i Podróży ToTuToTam, za co został wyróżniony przez "Gazetę Wyborczą" w plebiscycie "Przystanek Młodzi". Do tej pory dał się poznać jako współautor takich projektów jak: "Traktoriada", podczas którego ciągnikiem Ursus przemierzał Amerykę Południową, "Z Kopyta - konno dookoła świata" czy "Polskiej Ekspedycji Amazońskiej" - wyprawy archeologicznej. Na kontynuację ostatniego projektu prowadzona jest zbiórka pieniędzy przez stronę internetową Polak Potrafi. Zobacz: Polska Ekspedycja Amazońska.

MRZwK
Fot. archiwum

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj