KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Festiwal w Łańcucie: prolog w Muzeum Kultury Szlacheckiej w Kopytowej

Zapowiedzią tegorocznych emocji związanych z 55. edycją Muzycznego Festiwalu w Łańcucie jest koncert w Muzeum Kultury Szlacheckiej w Kopytowej. Prolog festiwalu to wyjątkowa okazja, by jeszcze przed głównym wydarzeniem poczuć jego niezwykły klimat. W dworze w Kopytowej, 8 maja, o godz. 17:00 rozbrzmi muzyka kameralna takich kompozytorów, jak Vivaldii oraz Pergolesi.

REKLAMA


Inauguracja 55. Muzycznego Festiwalu w Łańcucie już 21 maja. Łańcucki Festiwal to wydarzenie artystyczne światowej rangi, w którym udział biorą najwybitniejsi artyści z całego świata. Festiwal cieszy się bogatą historią, która sięga aż 1961 roku, kiedy to z inicjatywy Janusza Ambrosa, dyrektora Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie, odbyły się po raz pierwszy Dni Muzyki Kameralnej, przemianowane później na Muzyczny Festiwal w Łańcucie. Od lat festiwal cieszy się wyjątkową popularnością zarówno wśród koneserów muzyki klasycznej, jak i osób, które dopiero odkrywają klasyczne brzmienia.

Kolejne edycje festiwalu uświetniają czołowi wykonawcy ze świata muzyki. Program wydarzenia obfituje w bogactwo stylów i form muzycznych. Można tam znaleźć monumentalne formy oratoryjne i symfoniczne, występy orkiestr kameralnych, recitale oraz wieczory słowno-muzyczne. Z upływem lat formuła festiwalu poszerza się o kolejne propozycje programowe: muzykę współczesną, koncerty jazzowe, występy gwiazd muzyki pop i ethno, jak również koncerty dla dzieci i plenerowe gale operowe. Coroczne występy artystów gromadzą w Łańcucie liczną publiczność i przyciągają uwagę mediów. W tym roku same koncerty plenerowe zgromadzą niemal 6 tys. słuchaczy.

Wstęp wolny, koncert plenerowy. Udział należy zgłosić wysyłając potwierdzenie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , lub telefonicznie pod numerem: 788 837 412.

red.

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?