Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Książki są jak liście... Wojciech Widłak na spotkaniu z młodymi czytelnikami

Książki są jak liście... Wojciech Widłak na spotkaniu z młodymi czytelnikami Fot. KBP

Autor popularnej serii książek o Panu Kuleczce, Wojciech Widłak, spotkał się z uczniami drugich klas krośnieńskich szkół podstawowych nr 4 i 14.

REKLAMASpotkanie odbyło się 12 maja w oddziale dla dzieci i było jednym z wydarzeń, które krośnieńska biblioteka przygotowała w ramach obchodów tegorocznego Tygodnia Bibliotek.

Pisarz opowiedział dzieciom, skąd wziął się Pan Kuleczka, ale także przeczytał jedno z opowiadań pt. "Dziś", które ukazało się w zbiorze "Pan Kuleczka. Marzenia". Animować postacie-pacynki z tej książki autorowi pomagali uczestnicy spotkania, Oliwia i Oskar.

Widłak przy współudziale dzieci przedstawił także drogę powstawania książki, od pomysłu na historię, aż do momentu kiedy trafi do czytelnika, pokazując jak wiele osób pracuje w tym "procesie tworzenia".

Wojciech Widłak z wykształcenia jest specjalistą ds. stosunków międzynarodowych, wieloletnim członkiem redakcji miesięcznika "Dziecko", w którym zadebiutował jako autor opowiadań dla dzieci. Jest także współautorem serii podręczników do szkoły podstawowej (Był sobie człowiek), autorem tekstów i współredaktorem wielu publikacji do klas 0-3. Ma w dorobku ponad dwadzieścia książek, m. in. serie o Panu Kuleczce (z ilustracjami Elżbiety Wasiuczyńskiej) oraz o Wesołym Ryjku (z ilustracjami Agnieszki Żelewskiej). W 2012 roku za przejmującą opowieść o chorobie dziecka, "Dwa serca anioła" (z ilustracjami Pawła Pawlaka) otrzymał nagrodę Dużego Donga (przyznawaną przez polską sekcję IBBY). Jest również laureatem m.in. nagrody literackiej "Srebrny Kałamarz" im. Hermenegildy Kociubińskiej (2008) i nagrody Guliwer w krainie Liliputów (2013).

W trakcie spotkania dzieci sprawdziły także, jak działa "worek z pomysłami" oraz posłuchały fragmentów książki "Samotny Jędruś".

Pisarz zachęcając dzieci do czytania, porównał książki do liści na drzewach. - Każda książka jest jak liść, a każde drzewo ma ich niepoliczalną ilość - mówił.

Młodzi czytelnicy uczestniczący w spotkaniu doskonale znali książki Wojciecha Widłaka już przed spotkaniem. Prawie każdy chciał mieć pamiątkę w formie autografu pisarza na zakupionym egzemplarzu, stąd kilkudziesięcioosobowa kolejka, która ustawiła się na zakończenie spotkania.

Spotkanie z Wojciechem Widłakiem odbyło się w ramach projektu "Literackie Odsłony" przy wsparciu finansowym gminy Krosno.

mm

  • autor: mm

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj