KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Wielki Album Krośnieński 2016. Wystawa w Muzeum Podkarpackim

Od połowy maja do końca lipca Muzeum Podkarpackie w Krośnie zaprasza na wystawę portretów krośnian, które powstały w ramach zeszłorocznej akcji “Wielki Album Krośnieński”, podczas corocznej Krośnieńskiej Nocy Muzeów.

REKLAMA


Kilka lat temu podczas Nocy Muzeów rozpoczęła się akcja “Wielki Album Krośnieński”. Głównym jej celem było sportretowanie współczesnych krośnian, którzy w tą wyjątkową majową noc zechcieli odwiedzić Pałac Biskupi. To ciekawe przedsięwzięcie jest organizowane przy współpracy z pedagogami i słuchaczami Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy w Krośnie. Stworzono dwa studia fotograficzne: atelier, w którym wykorzystano aparat wielkoformatowy Globika na błony cięte, w którym powstawały fotografie tradycyjne oraz studio cyfrowe.

Osoby biorące udział w akcji zyskiwały pamiątkę po krośnieńskiej Nocy Muzeów w postaci portretu wizytowego z oryginalną, specjalnie na tą okazję zaprojektowaną, ozdobną tekturką lub ramką. Muzeum natomiast zyskało fenomenalny zbiór fotografii, niezwykłą dokumentację prezentującą mieszkańców Krosna z początku XXI wieku. Tym razem, w krośnieńskim muzeum prezentowane będą portrety krośnian powstałe podczas zeszłorocznej Nocy Muzeów.

Twórcy Wielkiego Albumu Krośnieńskiego: Słuchacze i absolwenci PPSKAKiB, Janusz Krzywonos, Mikołaj Sikorski, Damian Pawlus, Emilia Kłak i Miriam Ben Hajkalifa.

Opieka merytoryczna: Andrzej Drozd, Krzysztof Antosz.
Twórcy wystawy: projekty i opracowanie graficzne: Julia Komornicka, organizacja: Dział Oświatowo-Promocyjny.

mp/red.

  • autor: mp/red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?