Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 
 

Krosno: na niebie pojawią się drony

Już 4 czerwca na krośnieńskim lotnisku odbędzie się "Festiwal bezzałogowych statków powietrznych". W programie są m. in. przeloty dronów i konkurs latawców!

REKLAMAImpreza ma na celu zrzeszenie modelarzy, konstruktorów statków bezzałogowych, a także  pasjonatów tej dziedziny lotnictwa, którzy będą mogli zaprezentować własne innowacyjne konstrukcje i wziąć udział w wielu konkursach.

Organizatorami są Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa Krosno oraz Aeroklub Podkarpacki Szkoła Lotnicza w Krośnie. Więcej na pwsz.krosno.pl/festiwal

W programie są przeloty wielowirnikowców (dronów), pokazy modeli zdalnie sterowanych, a także konkurs latawców. Dla uczestników przewidziano warsztaty modelarskie i inne atrakcje:

- przeloty wielowirnikowców - lot pokazowy, prezentując konstrukcje statku i jego osiągi w locie,

- wyścigi wielowirnikowców klasy "250" - wyścig w grupach po wyznaczonej trasie. Trasa ta będzie przebiegała przez specjalnie skonstruowane bramki o odpowiedniej wysokości, które będą wyznaczyły punkty kontrolne, które pilot musi pokonać w jak najszybszym czasie.

- pokazy modeli rc - uczestnik, ma za zadanie dowolnym modelem RC (z wyłączeniem wielowirnikowców i helikopterów) wylądować w wyznaczonej strefie. Ilość otrzymanych punktów jest tym większa im bliżej środka tej strefy wyląduje pilot. Zadanie będzie wykonywane podczas lotów pokazowych.

- konkurs latawców - konkurs w kategorii Open. Konkurs na stateczność lotu i stabilne utrzymanie na osiągniętej wysokości, a także najładniejszy latawiec. W konkursie mogą wziąć udział uczestnicy z prywatnie wykonanymi latawcami, a także uczestnicy warsztatów instruktażowych na których wykonają swoje latawce.

- warsztaty modelarskie - warsztaty instruktażowe na temat budowy latawców oraz ich przygotowania do lotu.

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj