KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Krosno: na niebie pojawią się drony

Już 4 czerwca na krośnieńskim lotnisku odbędzie się "Festiwal bezzałogowych statków powietrznych". W programie są m. in. przeloty dronów i konkurs latawców!

REKLAMA


Impreza ma na celu zrzeszenie modelarzy, konstruktorów statków bezzałogowych, a także  pasjonatów tej dziedziny lotnictwa, którzy będą mogli zaprezentować własne innowacyjne konstrukcje i wziąć udział w wielu konkursach.

Organizatorami są Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa Krosno oraz Aeroklub Podkarpacki Szkoła Lotnicza w Krośnie. Więcej na pwsz.krosno.pl/festiwal

W programie są przeloty wielowirnikowców (dronów), pokazy modeli zdalnie sterowanych, a także konkurs latawców. Dla uczestników przewidziano warsztaty modelarskie i inne atrakcje:

- przeloty wielowirnikowców - lot pokazowy, prezentując konstrukcje statku i jego osiągi w locie,

- wyścigi wielowirnikowców klasy "250" - wyścig w grupach po wyznaczonej trasie. Trasa ta będzie przebiegała przez specjalnie skonstruowane bramki o odpowiedniej wysokości, które będą wyznaczyły punkty kontrolne, które pilot musi pokonać w jak najszybszym czasie.

- pokazy modeli rc - uczestnik, ma za zadanie dowolnym modelem RC (z wyłączeniem wielowirnikowców i helikopterów) wylądować w wyznaczonej strefie. Ilość otrzymanych punktów jest tym większa im bliżej środka tej strefy wyląduje pilot. Zadanie będzie wykonywane podczas lotów pokazowych.

- konkurs latawców - konkurs w kategorii Open. Konkurs na stateczność lotu i stabilne utrzymanie na osiągniętej wysokości, a także najładniejszy latawiec. W konkursie mogą wziąć udział uczestnicy z prywatnie wykonanymi latawcami, a także uczestnicy warsztatów instruktażowych na których wykonają swoje latawce.

- warsztaty modelarskie - warsztaty instruktażowe na temat budowy latawców oraz ich przygotowania do lotu.

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?