KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Samochodem z Korczyny do RPA i z powrotem

Samochodem z Korczyny do RPA i z powrotem Fot. archiwum MRZwK

W czerwcu w ramach krośnieńskich spotkań z podróżnikami odbędzie się prelekcja Adama Bączara i Rafała Półchłopka "Samochodem z Korczyny do RPA i z powrotem".

REKLAMA


Podczas prelekcji goście przybliżą historię oraz pokażą bogactwo flory i fauny Namibii, Botswany i RPA. Kraje te odwiedzili w czasie samochodowej podróży dookoła Afryki.

Opowiedzą o zamieszkujących Namibię plemionach Himba i Herrero oraz o najstarszej pustyni świata, Namib. Pokażą wodospady Wiktorii oglądane od strony Zambii i Zimbabwe. Zabiorą słuchaczy na przejażdżkę Mokoro wokół lilii wodnych po delcie Okawango. Pokażą również kolonię afrykańskich pingwinów, które odwiedzili w drodze na Przylądek Dobrej Nadziei.

Będzie też o lwach, słoniach, żyrafach, nosorożcach i innych bardziej egzotycznych gatunkach, jak na prawdziwą wyprawę do Afryki przystało.

A jeśli wystarczy czasu, to opowiedzą dlaczego dzięki RPA mamy na ziemi pory roku i jak mieszkała 3,5 miliona lat temu prapra... babcia gatunku ludzkiego.

Prelekcja odbędzie się 6 czerwca, o godz. 18, do Piwnicy PodCieniami (Rynek 5 w Krośnie). Organizatorem spotkań jest Muzeum Rzemiosła w Krośnie. Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej miasta.

red./MRZwK

  • autor: red./MRZwK

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?