Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Samochodem z Korczyny do RPA i z powrotem

Samochodem z Korczyny do RPA i z powrotem Fot. archiwum MRZwK

W czerwcu w ramach krośnieńskich spotkań z podróżnikami odbędzie się prelekcja Adama Bączara i Rafała Półchłopka "Samochodem z Korczyny do RPA i z powrotem".

REKLAMAPodczas prelekcji goście przybliżą historię oraz pokażą bogactwo flory i fauny Namibii, Botswany i RPA. Kraje te odwiedzili w czasie samochodowej podróży dookoła Afryki.

Opowiedzą o zamieszkujących Namibię plemionach Himba i Herrero oraz o najstarszej pustyni świata, Namib. Pokażą wodospady Wiktorii oglądane od strony Zambii i Zimbabwe. Zabiorą słuchaczy na przejażdżkę Mokoro wokół lilii wodnych po delcie Okawango. Pokażą również kolonię afrykańskich pingwinów, które odwiedzili w drodze na Przylądek Dobrej Nadziei.

Będzie też o lwach, słoniach, żyrafach, nosorożcach i innych bardziej egzotycznych gatunkach, jak na prawdziwą wyprawę do Afryki przystało.

A jeśli wystarczy czasu, to opowiedzą dlaczego dzięki RPA mamy na ziemi pory roku i jak mieszkała 3,5 miliona lat temu prapra... babcia gatunku ludzkiego.

Prelekcja odbędzie się 6 czerwca, o godz. 18, do Piwnicy PodCieniami (Rynek 5 w Krośnie). Organizatorem spotkań jest Muzeum Rzemiosła w Krośnie. Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej miasta.

red./MRZwK

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj