KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Wystawy rysunku Marleny Makiel-Hędrzak w KBP

Krośnieńska Biblioteka Publiczna zaprasza 13 lipca na otwarcie wystawy rysunku Marleny Makiel-Hędrzak pt. "Linia i Popiół".

REKLAMA


Wydarzenie odbędzie się w saloniku artystycznym biblioteki przy ul. Wojska Polskiego 41. Początek spotkania o godzinie 17.

Marlena Makiel-Hędrzak
Urodzona w 1968 roku w Krośnie. Absolwentka PLSP im. Tadeusza Brzozowskiego w Miejscu Piastowym. Studia odbyła  w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. W 1995 roku otrzymała dyplom z wyróżnieniem w pracowni rysunku prof. Stanisława Góreckiego. Od 1996 roku pracuje w Zakładzie Rysunku na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, obecnie na stanowisku profesora nadzwyczajnego. Jej działalność artystyczna mieści się w zakresie rysunku, malarstwa i grafiki. Prezentowała swoje prace na kilkunastu wystawach indywidualnych, m.in. w Wojewódzkiej Bibliotece Muzycznej w Rzeszowie, Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie, Muzeum Historycznym w Sanoku, Muzeum Historycznym w Dukli, Dworze Karwacjanów w Gorlicach, Galerii Bałuckiej w Łodzi, Galerii Zamkowej w Przemyślu, Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem, Śródmiejskim Ośrodku Kultury w Krakowie, BWA w Sandomierzu, Galerii ZPAP w Opolu, Opactwie Benedyktynów w Jarosławiu i Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie. Brała udział w około 200 wystawach zbiorowych, ogólnopolskich i międzynarodowych w kraju i za granicą. Uczestniczka plenerów i sympozjów ogólnopolskich i międzynarodowych. Autorka tomu poezji "Linia" (Kraków 2000) i wielu tekstów o sztuce publikowanych w katalogach wystaw i pismach naukowych. Jest autorką opracowań graficznych książek. Laureatka kilku nagród i wyróżnień za twórczość plastyczną i literacką. Współpracuje z ogólnopolskim pismem literacko-artystycznym "Fraza".

Krośnieńska Biblioteka Publiczna,
salonik artystyczny,
ul. Wojska Polskiego 41,
13 lipca (środa), godz. 17.

red./kbp

  • autor: red./kbp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?